Районна газета

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення», метою якого є суттєве зниження  безробіття в Україні.

Новим законом передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, це, зокрема, молодь, жінки, особи віком понад 50 років та інші соціально вразливі категорії населення. У разі працевлаштування таких громадян роботодавцю виплатять компенсацію в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Компенсація виплачуватиметься щомісячно впродовж одного року з дня працевлаштування особи, але за умови збереження її зайнятості упродовж двох років. Якщо ж роботодавець звільнить працівника і не працевлаштує на це робоче місце іншого безробітного, він має повністю повернути отримані кошти.

Право на таку компенсацію мають роботодавці, у яких відсутня заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та яких не визнано банкрутом або стосовно них не порушено справу про банкрутство.

Ще одним важливим законодавчим нововведенням є стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки. Це означає, що підприємець, який створить нові робочі місця та працевлаштує на них безробітних на два роки, впродовж року може отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного соціального внеску. Але закон при цьому встановлює, що працівники, які були прийняті на роботу з виплатою компенсації, не можуть бути звільнені за ініціативою роботодавця. Додам, що це стосується суб’єктів малого підприємництва у виробничій сфері.

Хочу звернути увагу роботодавців ще на один аспект. Закон надає додаткові можливості для працевлаштування окремих категорій громадян. Додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню мають батьки (самотні батьки) з малолітніми дітьми і дітьми-інвалідами, діти-сироти, особи, звільнені після відбуття покарання, молодь, яка вперше приймається на роботу після закінчення або припинення навчання, звільнення із строкової військової або альтернативної служби, особи передпенсійного віку (за 10 і менше років до настання права на пенсію за віком), інваліди. Для їхнього працевлаштування підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Раніше щодо бронювання робочих місць для соціально незахищених категорій населення приймалися розпорядження місцевих органів виконавчої влади. А відтепер роботодавці самостійно розраховують цю квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до неконкурентоспроможних на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їхнє працевлаштування самостійно. Роботодавці можуть звертатися до служби зайнятості за укомплектуванням вакансій фахівцями з числа безробітних, у тому числі з числа громадян, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.

Начальник відділ взаємодії з роботодавцями Маринич Л.С.