Районна газета

ВАЛЕНТИНА ПОЧТАРЬОВА: « МЕДИЧНА СЕСТРА – НАДІЙНА ОПОРА ХВОРИМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ»

25 листопада в Краснопільській центральній районній лікарні відбулася конференція медичних сестер району.

«Складові образу медичної сестри – це високий рівень професійних знань, компетентність в своїй справі та високі моральні якості. Медична сестра повинна вміти донести інформацію до пацієнта чіткою, гарною, зрозумілою мовою, з повагою і співчуттям до його проблеми», - зазначила головна медична сестра Краснопільської центральної районної лікарні Валентина ПОЧТАРЬОВА.

За її словами людина, яка звертається за медичною допомогою, часто не обізнана у медицині і робить висновки про якість лікування орієнтуючись лише на ставлення медичних працівників до її проблеми. Необхідно відноситися до пацієнтів так, щоб гуманне ставлення доповнювало професіоналізм, а зусилля ставали ефективнішими завдяки здатності розуміти пацієнта.

«Одним із пріоритетних напрямків для реалізації завдань Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА в забезпеченні надання якісних медичних послуг людям з особливими потребами є запровадження європейських підходів у медичному обслуговуванні населення», - наголосив голова Краснопільської районної державної адміністрації Микола ГУБА.

Під час доповіді на тему: «Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань» Тетяна ЄМЕЛЬЯНОВА зазначила: «Основні фактори ризику – це артеріальна гіпертензія, підвищений рівень загального холестерину крові, надмірна вага, гіподинамія, тютюнопаління та стрес.

Необхідно максимально залучити увагу людей до свого здоров'я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати, при своєчасному виявленні підвищеного артеріального тиску. Треба переконати людей звертатись для дообстеження до сімейного лікаря або лікаря-кардіолога, який призначить необхідне лікування та випише рецепт на гіпотензивні ліки за зниженими цінами».