Районна газета

СУМЩИНА У 2018 РОЦІ ГІДНО СПРАЦЮВАЛА У РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

Про це говорили під час апаратної наради в облдержадміністрації

За словами начальника управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКА на Сумщині закінчується автономізація закладів охорони здоров’я, тому наразі перетворено 47 медичних закладів первинного рівня у комунальні некомерційні підприємства.

Не подана заява лише центром ПМСД Комишанської сільської ради  з причини відсутності ліцензії на медичну практику, тому, у разі незаключення угоди з НСЗУ у третю хвилю, фінансування закладу на січень 2019 року доведеться забезпечувати за рахунок коштів місцевого бюджету.

Наразі у Сумській області підписано 728 081 декларацій між пацієнтами та лікарями, або 67,1% від усього населення (Україна – 55,7%). Сумська область займає 5 місце серед регіонів України за кількостю укладених декларацій.

         Найбільше підписаних декларацій у Тростянецькому (75,6%), Лебединському (75,4%), Буринському та Роменському (по 70,4%) районах. У  системі  eHealth  зареєстровано  637 лікарів  первинного рівня надання медичної допомоги із 638 (99,8%). Інтернетом забезпечено 200 із 226 закладів охорони здоров’я та їх структурних підрозділів, що становить 88,5%.

Також Сергій Бутенко відмітив, що у 2019 році на жителів області чекає продовження медичної реформи вторинної ланки - це спеціалізована медична допомога за якою з першого липня вступає в силу програма «Безкоштовна діагностика», яка передбачає оплату 54 медичних послуг Національною службою здоров’я України, тому керівництву на місцях потрібно заздалегідь подумати про забезпечення комп’ютерним обладнанням медичних закладів.

З наступного року медична реформа також передбачає введення чотирьох електронних інструментів а саме: електронна картка, рецепт, лікарняний та направлення.

 Начальник управління охорони здоров’я ще раз наголосив та тому, що без комп’ютеризації вторинної ланки заклад не зможе працювати на належному рівні.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ по завершенню розгляду цього питання наголосив на тому, що комп’ютеризація медичних закладів – це вже вимога часу, тому задля належного входу в черговий етап реформи у новому році влада на місцях повинна подумати про це вже сьогодні.