Районна газета

УРЯД ПЕРЕРОЗПОДІЛИВ КОШТИ НА ЛІКУВАННЯ УКРАЇНЦІВ ЗА КОРДОНОМ І ЗАРПЛАТИ МЕДИКІВ

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МОЗ України і здійснив перерозподіл 450 млн. гривень з інших програм міністерства

Понад 126 млн. гривень з цих коштів будуть направлені на програму «Лікування громадян України за кордоном», решта – на зарплати медиків, лікування пацієнтів з хронічною ниркову недостатністю методом гемодіалізу та хворих на цукровий та нецукровий діабет.

Більше 126 млн. гривень, перерозподілені на програму лікування за кордоном, дозволять направити на закордонне лікування 52 пацієнтів. Це пацієнти у тяжкому або вкрай тяжкому стані, які потребують негайного лікування, але не можуть отримати його в Україні. Загалом станом на 30 листопада 2018 на обліку хворих, що потребують лікування за кордоном, перебуває 70 осіб. Ще 18 пацієнтів наразі не потребують негайного направлення за кордон.

Понад 323 млн. гривень будуть направлені на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам. Ці кошти мають бути використані за такими пріоритетами: виплата заробітних плат медикам; лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу; лікування пацієнтів з цукровим та нецукровим діабетом.

Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади.

Відповідне розпорядження «Про перерозподіл та розподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік»  ухвалили 12 грудня 2018 року на засіданні Уряду.

 

За матеріалами МОЗ України: http://moz.gov.ua/article/news/urjad-pererozpodiliv-koshti-na-likuvannja-ukrainciv-za-kordonom--i-zarplati-medikiv