Районна газета

РІК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я. ДО СТОМАТОЛОГА – ЯК НА СВЯТО

Дуже рідко можна почути від дітей, та що там приховувати – навіть від дорослих, що вони люблять відвідувати стоматолога. Водночас кожен з нас: і дорослі, і малі, мріємо про прекрасну посмішку. Але якими б професіоналами не були стоматологи, але без якісного обладнання бажаного результату не досягнеш, більше того, те обладнання, які мають у своєму користуванні лікарні, наводили жах не на одне покоління краснопільчан.

Але за останній рік, який районна влада оголосила роком охорони здоров’я, кабінети стоматологів перестали бути «камерами знущань».

Ми вже розповідали про придбання обладнання для хірургічного кабінету стоматвідділення, установку стоматологічну «БІОМЕД» DTC-327 з верхньою подачею в комплекті з додатковим обладнанням, камеру ультрафіолетову МОБИЛ на загальну суму 87 тис. грн., які було виділено з районного бюджету. Тепер ось дійшла черга і до дитячого стоматологічного кабінету.

- Виконуючи обов’язки, які покладаються на медичну галузь, в першу чергу потрібно надавати кваліфіковану і якісну медичну допомогу, - розповідає головний лікар Краснопільської ЦРЛ Євгеній Петрович Івахненко. – Кадровий потенціал у нас є, адже наразі маємо шість посад лікарів стоматологів. Натомість зіткнулись з іншою проблемою – поганим матеріальним забезпеченням, особливо стоматологічним устаткуванням, якому не один десяток років. Можна лише поспівчувати батькам, скільки нервів і зусиль їм коштує умовити своїх чад відвідати стоматолога. До речі дитячого населення в районі понад п’ять тисяч при загальному населенню майже двадцять дев’ять тисяч чоловік. Раніше за кошти районного бюджету ми придбали стоматологічне обладнання для дорослих, а тепер завдяки співробітництву з благодійним фондом «Технологія» на 75 відсотків оновили базу дитячого стоматологічного кабінету. Точніше сказати, фонд придбав повністю кабінет з необхідним обладнанням, що виключає переривання процесу лікування. Дякуючи співпраці з районної владою, благодійним фондом ми покращуємо надання стоматологічної допомоги в цілому як дорослому населенню району, так і дітям.  

Але рік закінчується, та чи все із запланованого  вдалося виконати?  За рік, звичайно, важко оновити, замінити те, чому вже не один десяток років. – переконані як медики, так представники районної влади. Але разом з тим зазначають, що вже зроблено немало. Так, центру первинної медико-санітарної допомоги виділено кошти в сумі 129.5 тис. грн., в тому числі на заміну вікон в Новодмитрівському ФП та Михайлівській амбулаторії, придбання стерилізатора Угроїдській СЛА, і на інші заходи. Окремим пунктом визначено зміцнення та поліпшення роботи Краснопільської ЦРЛ. Так, районній лікарні було виділено 375 тис. грн. на придбання медичного і діагностичного обладнання та на завершення ремонтних робіт поліклінічного відділення, а саме заміна вікон на енергозберігаючі металопластикові.

- Це лише перший етап на шляху поліпшення якості надання медичних послуг населенню Краснопільщини. Тож спільними зусиллями з сільськими і селищними радами, депутатами різних рівнів, благодійних організацій робота з покращення матеріальної бази закладів охорони здоров’я району буде продовжена і в наступному році, - наголосив Юрій Яремчук.