Районна газета

РІК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В ДІЇ

Здоров’я нації – один із важливих показників соціально-економічного розвитку сучасної держави, питання його збереження залежить, перш за все, від налагодженої роботи медичної галузі. Саме задля покращення якості медичної допомоги в районі 2016 рік був оголошений роком охорони здоров’я, де окремими пунктами визначено ряд заходів щодо покращення роботи Краснопільської центральної районної лікарні.

Так, 13 вересня голова райдержадміністрації Юрій Яремчук, разом із своїм заступником Іриною Юхтою та голово районної ради Віталієм Савоненком відвідали райлікарню з метою продовження виконання заходів спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази закладу, покращення медичного обслуговування мешканців Краснопільщини та проведення заходів з благоустрою. Зокрема, вони ознайомилися з роботою стоматологічного відділення, поспілкувались з його колективом, разом з медиками оглянули обладнання. Як відомо, вже сама думка, що необхідно йти до стоматолога інколи викликає у нас неприємні відчуття, а ще коли необхідні маніпуляції проводитимуться на застарілому обладнанні, взагалі відбиває будь-яке бажання відвідувати лікаря. Тому питання придбання нового, сучасного обладнання, яке не поновлювалось понад 15 років, є одним із пріоритетних в роботі районної влади в сфері охорони здоров’я. Для цього було вирішено рішенням 9 сесії Краснопільської районної ради сьомого скликання виділити районній лікарні 27 тис. грн. на придбання стоматологічного обладнання для хірургічного кабінету. Та поряд з цим наступним завданням яке стоїть перед керівництвом району є винайдення коштів на придбання стоматустановки для стоматологічного відділення.

Далі керівники району відвідали дитяче відділення районної лікарні. Як зазначив голова райдержадміністрації Юрій Яремчук: «На даний час вирішуються питання оновлення матеріально-технічної бази відділення, завершення ремонтних робіт та залучення коштів на проведення цих заходів».

Також було оглянуто лабораторію ЦРЛ, де нагальною проблемою залишається придбання мікроскопу для проведення лабораторних досліджень. Нині опрацьовується питання у винайдення коштів на його придбання.

Наступним питанням, на яке було акцентовано увагу є благоустрій території лікарні. На його проведення з районного бюджету рішенням цієї ж сесії було виділено 35 тис. грн., а саме на капітальний ремонт тротуару.

На сьогоднішній день вже завершені роботи по покрівлі даху поліклінічного відділення, проведено ремонт відмостки, замінено частину вікон на енергозберігаючі. Як зазначалося в попередніх матеріалах, пройшов конкурсний відбір проект реконструкції існуючої газової котельні з встановленням котла на твердому паливі за адресою смт. Краснопілля, вул. Лермонтова,39. Загальний обсяг фінансування на реалізацію цього проекту складає 428.2 тис. грн., в тому числі кошти ДФРР – 382.7, кошти місцевого бюджету – 45.5. Вже підписано договір з підрядником на виконання робіт. Що дасть можливість значно зменшити витрати на енергоносії.

- Хочу запевнити, що районна влада докладатиме максимум зусиль, щоб вирішити нагальні питання галузі охорони здоров’я, підвищити якість надання медичних послуг населенню,  покращити умови праці медичного персоналу, створити більш комфортні умови для пацієнтів, - відзначив Юрій Яремчук.