Районна газета

РІК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА КРАСНОПІЛЬЩИНІ – В ДІЇ

Одним із пріоритетних завдань керівництва районної державної адміністрації є забезпечення надання якісної медичної допомоги жителям Краснопільщини. Задля вирішення більшості проблемних питань галузі необхідно об’єднувати зусилля голів сільських, селищних рад, органів виконавчої влади, керівників сільгосппідприємств району, спонсорів.

Перші кроки на шляху покращення якості медичної допомоги в районі вже зроблені. Так, в 2015 році був придбаний новий сучасний автомобіль «швидкої невідкладної допомоги» Краснопільській районній лікарні, також було виділено кошти з районного бюджету для придбання спеціального датчика для кабінету ультразвукової діагностики Краснопільської ЦРЛ. Оснащення УЗД новим датчиком дасть можливість проводити ультразвукову діагностику щитоподібної та молочної залоз, лімфовузлів і м’яких тканин, а відтак виявляти новоутворення на ранніх стадіях і попереджувати злоякісні пухлини. В хоспісне відділення Краснопільської ЦРЛ за кошти районного бюджету було придбано пральну машинку та лінолеум для підлоги, куплений за кошти спонсорів.

Постійно тримається на контролі питання забезпечення стабільної роботи всіх закладів охорони здоров’я в сільській місцевості. Саме тому за дорученням голови Краснопільської райдержадміністрації, депутата Сумської обласної ради Юрія Яремчука 2016 рік на Краснопільщині оголошено роком охорони здоров’я. Перелік заходів, що передбачені даним дорученням має на меті об’єднання зусиль всіх гілок влади задля покращення матеріально-технічної бази закладів, виконання заходів з енергозбереження, придбання медичного обладнання для покращення діагностично-клінічного обслуговування сільських жителів. Слід зазначити, що з перших днів нинішнього року, майже всі сільські територіальні громади долучилися до виконання завдань даного доручення. В першу чергу це Сіннівська, Покровська, Малорибицька, Бранцівська та інші сільські ради.

У співпраці з обласною лікарнею планується запровадження роботи пересувного лабораторно-діагностичного комплексу в сільській місцевості. Адже як відомо, профілактичні заходи та рання діагностика є головними методами боротьби з різного роду захворюваннями. З цією метою у адміністративному приміщенні ЦРЛ відбувся круглий стіл з головним лікарем Сумської обласної клінічної лікарні В.В.Горохом за участю лікарів, завідуючих відділеннями, керівництва райлікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги. На цій робочий нараді обговорено ряд актуальних питань та проблем  медицини в районі. Зокрема, наголошувалось про застаріле медичне обладнання яке постійно виходить з ладу, гострий дефіцит кадрів лікарів, що негативно впливає на профілактику захворювань, виявленню їх на ранніх стадіях. На прохання жителів Краснопільщини та за сприяння депутата Сумської обласної ради В.В.Гороха досягнута домовленість про те, що з травня 2016 року в сільських та селищних радах району працюватиме пересувна клінічно-діагностична лабораторія, де можна буде здати всі необхідні аналізи та пройти обстеження. А відтак жителям сіл не потрібно буде їздити до районних чи обласного центрів, а головне, що захворювання можна буде виявити на ранніх стадіях і своєчасно пролікувати сільських жителів.

Окремими пунктами визначено ряд заходів щодо покращення роботи Краснопільської центральної районної лікарні. Це зокрема, оновлення діагностичного обладнання, залучення молодих фахівців, також передбачаються капітальні видатки спрямовані на енергозбереження та утримання лікувального закладу.

На останній сесії районної ради, у тісній співпраці райдержадміністрації з депутатським корпусом, виділено кошти на покращення матеріальної бази хоспісного відділення, придбання кардіографа, імуноферментного аналізатора, на заміну покрівлі поліклінічного відділення тощо. Дано доручення на розробку проектно-кошторисної документації на заміну вікон та системи опалення ЦРЛ для подальшої участі у конкурсі на фінансування з державного бюджету. Крім того виділено кошти для покращення якості харчування хворих в райлікарні, ремонт терапевтичного відділення і т.л.

- Районна влада постійно звертає увагу на потреби медицини району та шукає можливі шляхи їх вирішення. Покращення доступності надання медичної допомоги, удосконалення контролю за якістю надання медичних послуг мешканцям району, забезпечення профілактичної роботи серед населення, оновлення матеріально-технічної бази, сприяння закріпленню медичних кадрів на селі, всі ці та ряд інших завдань нині стоять перед районним керівництвом в 2016 році, - наголосив Юрій Яремчук.