Районна газета

АНАЛІЗ ПРОХОДЖЕННЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ 2017-2018 РОКІВ ТА СТАН ПІДГОТОВКИ ДО РОБОТИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД 2018-2019 РОКІВ

Аналіз проходження опалювального періоду 2017-2018 років та стану підготовки енергетичних господарств суб’єктів господарювання до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років

З початку опалювального періоду 2017-2018 рр. і до його завершення, теплоенергетичним персоналом інспекції Держенергонагляду у Cумській області та технологічних порушень, що виникли в системах централізованого теплопостачання області.

За час проходження ОП 2017-2018 рр. у Сумській області сталося 4 технологічних порушень в системах централізованого теплопостачання, які класифікуються як відмови, а саме:

-         Одна відмова – у розподільчих теплових мережах ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», Шосткинська ТЕЦ,  магістраль ТМ №2, ділянка розподільчої теплової мережі від (ВТ) вузлу теплового 346 до вузлу теплового 348 по вул. Ціолковського в м. Шостка. Найбільша тривалість ліквідації вказаного технологічного порушення склала більше однієї доби (38 годин).

-         дві відмови – у внутрішньобудинкових системах опалення у 2-х житлових будинках міста Суми, в тому числі найбільша тривалість ліквідації порушення не перевищувала 1- ї доби по 2-х житлових будинках.

-         порив внутрішньобудинкового трубопроводу опалення в житловому будинку № 12 по просп. Шевченка м. Суми. Роботи виконувало ТОВ «КК» «Коменерго-Суми».

-          порив внутрішгьобудинкового трубопроводу опалення в житловому будинку № 35 по вул.Привокзальна. Роботи виконувало «КК» «ДомКомСуми».

-         одна відмова через припинення газопостачання по причині відсутності підтверджених обсягів природного газу на січень місяць 2018 року теплопостачальній організації ТОВ «Шостка-тепло» на котельню по вул.Бульварна, буд.3. Джерело теплопостачання (котельня) не працювало 24 години  25 хв. Недотоп склав – 51,0 Гкал.

На підставі проведеного аналізу під час проходження ОП 2018-2018 рр. основними причинами порушень теплопостачання соціально важливих споживачів Сумської області є:

-         корозійне зношення трубопроводів теплових мереж систем централізованого теплопостачання;

-         вплив сторонніх осіб ( спеціалізованих організацій області, які забезпечують теплопостачальним організаціям електро-, газо- та водопостачання).

На підставі проведеного аналізу під час проходження ОП 2017-2018 рр. основними причинами порушень теплопостачання соціально важливих споживачів Сумської області є:

-         - корозійне зношення трубопроводів теплових мереж систем централізованого теплопостачання;

-         вплив сторонніх осіб ( спеціалізованих організацій області, які забезпечують теплопостачальним організаціям електро-, газо- та водопостачання).

З метою належної та своєчасної підготовки енергопостачальних, енергопередавальних організацій, споживачів теплової та електричної енергії Сумської області до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років інспекція Держенергонагляду у Сумській області проводить роботу по посиленню контролю за ходом підготовки суб’єктів господарювання області до сталої роботи в умовах ОЗП 2018-2019 років та пропонує включити представника інспекції до складу районного штабу з підготовки до ОП  та забезпечити контроль планування та виконання наступних робіт суб’єктами господарювання району до початку осінньо-зимового періоду 2018-20109 років:

-         ремонт теплових установок та мереж, обладнання електроустановок та мереж;

-         проведення на належному рівні навчання персоналу, що обслуговує енергетичні обєкти;

-         приведення схеми електропостачання до нормального режиму роботи, передбаченими проектними рішеннями;

-         проведення промивок та гідравлічних випробувань трубопроводів теплових мереж соціально-важливих споживачів та внутрішньо-будинкових систем теплопостачання;

-         перевірку пристроїв релейного захисту та автоматики;

-         перевірку технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно вимірювальних пристроїв та автоматики;

-         відновлення теплоізоляції теплових мереж, споруд, інжекторних об’єктів та під’їздів житлових будинків;

-         перевірку роботи засобів обліку електричної та теплової енергії до роботи в умовах  низьких температур.

Проводиться:

-протиаварійні тренування з відповідним технічним персоналом суб’єктів господарювання;

Укомплектування робочих місць виробничого персоналу оперативною та технічною документацією;

Перегляд та, за необхідності, внесення змін до Положення про взаємовідносини між споживачами та електропередавальною організацією стосовно оперативного керування електрогосподарством, у тому числі при включенні резервних автономних електростанцій.