Районна газета

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає Міжнародна організація праці. У 2019 році МОП вирішила приурочити Всесвітній день охорони праці такій темі: «Безпечне та здорове майбутнє праці». Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці

За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше його відзначали у 2003 році. День охорони праці в Україні установлено згідно з указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006. Цьогоріч він пройде під гаслом: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Головною метою державної політики в сфері охорони праці є збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

З метою підготовки та проведення в районі Дня охорони праці управління агропромислового та економічного розвитку і торгівлі Краснопільської райдержадміністрації звертається із закликом активно включитися в роботу та провести з 22 по 28 квітня 2019 року Тиждень охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях галузі агропромислового виробництва, визначити та вжити додаткових заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві і професійним захворюванням, підвищення рівня безпеки та умов праці на підприємствах усіх форм власності. Пропонуємо протягом Тижня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї  потерпілих, віднайти можливості для надання їм допомоги у вирішенні матеріальних, соціально-побутових або інших питань.

Сподіваємося, що широкомасштабні акції та конкретна робота з відзначення Дня охорони праці істотно змінять ставлення роботодавців і працівників до вирішення проблем охорони праці , сприятимуть усуненню або зменшенню ризиків для життя та здоров’я людей, поліпшенню організації профілактики нещасних випадків і виробничо обумовлених захворювань упродовж поточного і наступних років.