Районна газета

ЗАХИСТ ВИБОРЧИХ ПРАВ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

За даними Міністерства соціальної політики України станом на 2 грудня 2019 року взято на облік 1 427 211 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим

Для вибудовування стратегії подолання проблеми тривалого внутрішнього переміщення Норвезькою радою у справах біженців підготовлено і представлено ключовий міжнародний документ "Рамкова програма довгострокових рішень Міжвідомчого постійного комітету". У ньому міститься рекомендації щодо реалізації довгострокових рішень для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

 З огляду на проведення місцевих виборів, запланованих на 2020 рік, для виборців з числа ВПО вже зараз надважливі швидкі та дієві рішення щодо змін виборчого законодавства в частині, що стосується посилення захисту їхніх виборчих прав.

Було проведено розширене засідання ЦВК для обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб". Проект закону був розроблений Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Разом із тим, Центральна виборча комісія  долучилася до його вдосконалення. Обговорення змін до законодавства разом з експертами, яке ініціювала ЦВК, стало черговим вагомим кроком на цьому шляху.

Під час обговорення порушувалися не тільки теми реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах, а також не менш важливий аспект – взаємодія між реєстрами територіальних громад і Державним реєстром виборців (ДРВ).

Між експертами та представниками профільних відомств відбувся обмін думками  щодо діджиталізації відповідних процесів, декларативного місця проживання, проведення електронних виборів тощо.