Районна газета

ЯК ТИМЧАСОВО ЗМІНИТИ МІСЦЕ ГОЛОСУВАННЯ ВИБОРЦЮ БЕЗ ЗМІНИ ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ НА ВИБОРИ 31 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ (ТИМЧАСОВА ЗМІНА МІСЦЯ ГОЛОСУВАННЯ)

Статтею 35-1 Закону України «Про вибори Президента України» передбачено, що: “Кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси (відповідно до  частини третьої  статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та  постанови ЦВК № 893 від 13.09.2012 року, які встановлюють порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси)

Що необхідно зробити, щоб отримати  посвідчення на тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни виборчої адреси:

          1. Виборець за визначеним місцем перебування у день виборів або за виборчою адресою може подати заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців, що знаходиться за адресою: вул. Мезенівська, 2, смт Краснопілля, приміщення Краснопільської районної державної адміністрації, 2-й поверх, кабінет № 27,  не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування - тобто до            25 березня 2019 року включно.

          При поданні заяви громадянин  пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України. Для громадян України — військовослужбовців документом, який пред’являється відділу ведення Державного реєстру виборців, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

          2. У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів із зазначенням виборчого округу та його номеру (за наявності). До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси (наприклад довідка за місцем навчання, довідка з місця роботи, довідка про право власності або оренду житла, документи про робоче відрядження). У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

          3. Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються  Президентом Україниу порядку передбаченому Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

          4. Заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування. Працівники органу ведення Реєстру сприяють громадянам у визначенні виборчої дільниці для голосування та при поданні ними заяви надають необхідну правову  допомогу.

          5. Якщо за результатами розгляду заяви встановлено її обґрунтованість та наявність підтверджуючих документів, керівник органу ведення Реєстру видає наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця.

          6. Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення, яке діє  одноразово.