Районна газета

НЕЗАБАРОМ МІСЦЕВІ ВИБОРИ

Відповідно до Закону України “Про місцеві вибори”, постанови Верховної Ради України “Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році” 25 жовтня  2015 року на Україну очікують місцеві вибори. Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та вищезазначеного Закону загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного  голосування.

Право участі у  виборах  мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної об’єднаної сільської, селищної, міської територіальної  громади та проживають на території населеного пункту (села або селища), де за рішенням об’єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади проводяться такі вибори.

Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є:

1) паспорт громадянина України;

2) тимчасове посвідчення громадянина України  (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання.

Місцеві вибори є рівними. Громадяни України беруть участь у відповідних місцевих виборах на рівних засадах.  Кожен виборець на відповідних місцевих виборах має один голос та може використати його тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців.

Місцеві вибори є прямими. Виборці безпосередньо обирають депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад  (депутатів), сільського, селищного, міського голову, старосту  шляхом голосування за кандидатів, висунутих та зареєстрованих у порядку,  передбаченому   згідно Закону України “Про місцеві вибори”.

Участь громадян України у місцевих виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у місцевих виборах.

Виборець, який на день виборів перебуває за межами населеного пункту, в якому він проживає, участі у місцевих виборах не бере, крім випадків, коли виборець включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці (у стаціонарних закладах охорони здоров’я).

Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну недієздатність пересуватися самостійно,  буде надана можливість проголосувати за місцем перебування  (проживання)  таких виборців.

Кожний виборець може звернутися безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців  про уточнення персональних даних, а також щодо наявності або відсутності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Краснопільської районної державної адміністрації звертається до всіх мешканців району, які мають право голосу, з пропозицією перевірити власні персональні дані внесені до автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців” (при собі необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, якщо особа  недавно набула громадянство України).

Службою розпорядника Державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» створено  програмний ресурс «Особистий кабінет виборця», де кожен виборець може перевірити свої персональні дані не виходячи з власної оселі, за умови наявності доступу до глобальної інформаційної мережі Інтернет.

Якщо у вас виникли питання пов'язані з діяльністю Державного реєстру виборців, звертайтеся за телефонним номером: 7-15-57або особисто завітайте до відділу ведення  Державного реєстру виборців апарату Краснопільської районної державної адміністрації за адресою : смт Краснопілля, вул. Мезенівська, 2 кабінет  № 27.