Районна газета

ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВ: АСПЕКТИ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Державний реєстр виборців — це автоматизована інформаційно- телекомунікаційна система, яка  введена в  промислову  експлуатацію по всій території України з вересня 2009 року.

Державний реєстр виборців працює постійно, не тільки під час виборів. Щоденно оновлюються його відомості, вносяться зміни до персональних даних виборців, вдосконалюються передові технології, створюється нове програмне забезпечення.

Незабаром  минає 6 років з моменту первинного формування електронної бази даних Державного реєстру виборців, створеної за новітніми передовими технологіями.

Однією з основних засад ведення Реєстру є його постійність. На основі поданих в установленому порядку документів працівники відділу ведення Державного реєстру вносять зміни до персональних даних виборців, змінюють виборчу адресу, вносять нові записи про виборців, знищують кратні записи.

За час функціонування Державного реєстру виборців спеціалістами відділу ведення внесено зміни до 21896  записів про виборців та знищено 1548 кратних включень.

Найбільш достовірний результат дає робота з виборцем. Так, безпосередньо до відділу звернулась 1441 особа, з них на включення – 603 особи, щодо внесення змін до персональних даних – 652 особи, щодо тимчасової зміни місця голосування – 186 осіб. 

Висока активність громадян, на жаль, спостерігається виключно під час виборчого процесу.

Нагадаю, що кожен виборець має право звернутися до органу ведення Державного реєстру щодо неправомірного включення (не включення) до Реєстру себе чи інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе чи інших осіб. Також, виборець має право отримувати інформацію про своє включення (не включення), отримувати на безоплатній основі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, змінювати на час проведення виборів місце свого голосування. За телефонним номером відділу ведення Державного реєстру виборців 7-15-57 можна отримати вичерпні відповіді з питань, що відносяться до компетенції відділу.

Віднедавна Державний реєстр виборців став на крок ближче до виборців. Кожен, хто має доступ до мережі Інтернет, може відвідати «Особистий кабінет виборця». Цей програмний ресурс функціонує на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) з метою отримання виборцем інформації про включення його до Реєстру в будь-який час та в будь-якому місці. Для того, щоб отримати таку інформацію, необхідно зареєструватися на зазначеному ресурсі, протягом доби на електронну адресу заявника надійде відповідь. 38 громадян – мешканців Краснопільського району та користувачів мережі Інтернет мали змогу скористатись можливістю перевірити особисті дані в Реєстрі виборців.

На сьогодні через «Особистий кабінет виборця» можна отримати лише інформацію стосовно включення чи не включення до Державного реєстру виборців. В разі не включення необхідно безпосередньо звернутись до органу ведення Реєстру за своїм місцем реєстрації. З метою уникнення бюрократичних процедур, при зверненні виборців, Центральною виборчою комісією розглядається можливість організації звернення виборців до відділів ведення Реєстру щодо включення, зміни своїх даних та здійснення публічного контролю через мережу Інтернет. Такі звернення повинні засвідчуватись електронним цифровим підписом.

Окрім цього, на офіційному веб-сайті Краснопільської районної державної адміністрації функціонує розділ “Уточнення Державного реєстру виборців” де розміщено багато довідкової інформації, доступні для завантаження форми заяв для звернень громадян до відділу.

Шановні виборці, незалежно від виборчих процесів, Державний реєстр виборців працює для Вас завжди,  для того, щоб Ви беззаперечно потрапили до списків виборців та змогли реалізувати своє конституційне право – право вибору.

Отже, відділ ведення Державного реєстру виборців Краснопільської районної державної адміністрації працює з 8.00 год. До 17.15 год (у п’ятницю з 8.00 год. до 16.00 год.) за адресою: смт Краснопілля, вул. Мезенівська, 2, каб 27 (другий поверх), телефон 7-15-57.

Ірина Юхта

начальник відділу ведення Державного реєстру виборців