Районна газета

«ПРАВОВИЙ MessageBox» НАДАЄ ІНФОРМАЦІЙНУ ПІДТРИМКУ УЧНЯМ ШКОЛИ № 9

Отримуючи позитивні відгуки від школярів, їх батьків та педагогічних колективів, пересувний «Правовий MessageBox», який розгорнув свою діяльність в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!», продовжує надавати громадянам інформаційну підтримку у зрозумілій та доступній формі.

На цьому тижні правовий помічник працюватиме в приміщенні Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9. Завдяки MessageBox’у підростаюче покоління буде проінформоване про порядок дій у разі булінгу та домашнього насильства. Також школярі дізнаються про поняття примусового припису, який застосовується на підставі заяви постраждалої від домашнього насильства особи або її представника, батьків, родичів органу опіки та піклування. У випадку рішення про застосування такого обмежувального припису, до речі, який приймається судом не пізніше 72 годин, на кривдника впродовж 6 місяців чекає:

  • заборона перебувати в місці спільного проживання з постраждалою особою;
  • усунення перешкод у користуванні майном потерпілою особою;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання, навчання, роботи, інших місць відвідування постраждалої особи;
  • заборона особисто й через третіх осіб розшукувати постраждалу дитину, переслідувати її, спілкуватися з нею;
  • заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Варто зазначити, що інформаційні матеріали, підготовлені фахівцями юстиції для «Правового MessageBox», розраховані не тільки на дітей, а й на їх батьків, які знайдуть у буклетах таку корисну інформацію: як поїхати за кордон з дитиною, якщо вона проживає з одним із батьків; як оформити аліменти; яка відповідальність передбачені за їх несплату та інше.

Юстиція – відкрита для людей!