Районна газета

ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ КРАСНОПІЛЬСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ТАРАС ШЕВЧЕНКО, 5 ВЕРЕСНЯ, ПРОВІВ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

У засіданні взяли участь виконуючий обов’язки голови Краснопільської районної державної адміністрації Андрій ПЕТРОВ, заступник голови районної ради Іван ГАВЕНКО, члени громадської ради, представники райдержадміністрації

На порядок денний винесли два питання: аналіз інформації щодо звернень та повідомлень щодо вчинення насильства над дітьми в сім’ї та організація заходів захисту таких дітей та організація забезпечення району скрапленим газом.

По першому питанню директор Краснопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга ЖАБОТИНСЬКА та головний спеціаліст служби у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації Володимир БАЛАК проінформували, що в цьому році звернень щодо скоєння насильства над дітьми в Краснопільському районі не було.

Загальна кількість дітей по Краснопільському району становить - 4076 осіб в тому числі по Краснопільській ОТГ - 2346 дітей та Миропільській ОТГ - 584 дитини.

На обліку служби у справах дітей на сьогодні перебуває 29 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, в тому числі 3 дитини з підстав скоєння насильства в сім’ї (взяті на облік в попередні роки).

З метою попередження випадків насильства та жорстокого поводження щодо дітей, спільно з управлінням соціального захисту населення, Краснопільським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, представниками Краснопільського відділення поліції та відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації, систематично проводяться взаємозвірки наявних даних щодо фактів насильства в сім’ї та обговорюються плани спільних оперативних заходів з попередження вказаних явищ.

Відповідно до інформацій виконавчих комітетів селищної та сільських рад, сьогодні на підвідомчих їм територіях проживає 64 неблагополучні сім’ї  в яких виховується 170 дітей.

Кількість таких сімей на обліку не є вичерпною та робота з виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах повинна проводитись на постійній основі, а заходи роз’яснювального та профілактичного характеру систематичними для запобігання та недопущення прав дітей в сім’ях.

З метою раннього виявлення дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, своєчасного надання необхідної допомоги сім’ям, в яких виховуються діти вказаної категорії, постійно проводиться робота з виконавчими комітетами селищної та сільських рад району та налагоджено взаємодію із зацікавленими в охороні дитинства суб’єктами соціальної роботи та структурними підрозділами райдержадміністрації.

Діти які опинилися в складних життєвих обставинах, взяті на облік з підстав жорстокого з ними поводження та ухилення їх батьків від виконання батьківських обов’язків постійно перебувають у полі зору суб’єктів соціальної роботи.

З роз’ясненням другого питання виступив головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та інфраструктури Краснопільської райдержадміністрації Володимир ЩАДЬКО. У своїй доповіді він проінформував про доставку населенню скрапленого газу, обговорили потреби та проблемні питання в забезпеченні  скрапленим газом  по сільських радах району.

Результатом засідання стала низка пропозицій щодо продовження співпраці установ та підрозділів адміністрації з сільськими радами та об’єднаними територіальними громадами району у сфері запобігання домашньому насильству та надання допомоги постраждалим особам.