Районна газета

ВІДЗНАЧАЄМ, ГРАЄМ

З нагоди 30-ти річчя відкриття ДЮСШ проведено місячник спортивно-шахових заходів, мета яких, популяризація шахів серед школярів, визначення найсильніших в теорії і практичній підготовці, урочисте проведення змагань. Ця святкова ювілейна подія відзначалася в шаховому клубі «Шахівниця-64», у якій взяли участь учні Краснопільщини.

30 років спортивний заклад дає можливість дітям одержати знання з теорії шахів та вдосконалювати майстерність гри, виступати в різних турнірах. Шаховий клас клубу ДЮСШ знаходиться у приміщенні Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, що сприяє зручності і доступності до шахів, особливо, для учнів 1-4 класів груп продовженого дня, дітей з Новодмитрівки, Земляного, Васюків, Веселого та інших.

Програма місячника змагань містила шахові турніри, конкурси, розв’язання задач та вікторини.

До цього заходу учні готувались завчасно. Методика занять в шаховій секції дозволяє тренуватися за картотекою діаграм, задач, вправ різного рівня та міні-турнірах тощо. Юні шахісти були ознайомлені з можливим змістом теоретичних питань вікторин заздалегідь, що сприяло підготовці.

Першою стартувала шахова вікторина «Шахівниця-64» для учнів, що підвозяться до школи, переможцями якої стали Костянтин Близнюк та Сергій Бєлаш.

На весняних канікулах проведено особисту першість в турнірі «Біла тура» по коловій системі для юних шахістів Краснопілля. У ньому взяли участь 14 сильніших. Зіграно 182 партії за 13 турів. З перших хвилин ця мудра, давня гра зі своїми строгими законами захоплююче повела дітей в чарівний світ шахового королівства. Учні розігрували різні початки: відкриті, напіввідкриті та закриті дебюти. Першим отримав перемогу Сергій Колієнко.

Учасники, які дотримувались основних правил теорії гри: виводити фігури; вести боротьбу за центр, оберігати свого короля мали добру гру. Це Денис Сафонов, Володимир Борщ, Дмитро Яровенко, Вадим Хільгора та інші.

По закінченню турніра суддівська колегія підвела підсумок, аналіз, визначила переможців.

Перше місце посів Станіслав Московець, друге – Артем Конопля, третє – Едуард Севідов. Найкращим гравцем визнано наймолодшого учасника – Едуарда Севідова, учня 2-А класу Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів з урахуванням коефіцієнта турніра.

Цікавим виявився і конкурс розв’язання шахових задач для учнів віку 3-4 класів. Пропонувалося вісім задач на мати в два хода. Відповідь вимагала знання тактичних прийомів гри. По результатам І місце посів Денис Сафонов, ІІ – Михайло Панов, ІІІ – Андрій Шаповалов.

Шахісти-початківці 2008 року народження (1 клас) виявляли свої знання, набуті в шаховій секції, і боролися за І і ІІ місця у теоретично-практичній вікторині на полях «Шахівниці-64». Завдання були на азбуку шахів та задачки на мат за один хід. За відповіді І місце отримав Богдан Болотов, ІІ – Арсеній Дрозд (учні з груп продовженого дня школи).

По вікторині «Королівська фортеця» найбільше балів набрали Ярослав Панченко і Володимир Борщ. У загальному підсумку з теоретичної підготовки найкращий результат серед учнів ДЮСШ одержав Ярослав Панченко.

Заключною частиною відзначення роковин була командна зустріч за шахівницями між Краснопільською школою та гімназією на п’яти дошках зіграно десять партій, перемогла команда Краснопільської ЗОШ, набравши 5,5 очок.

Цей результат визначився в кінцевій вирішальній партії виграшем третьорозрядника з шахів Едіка Севідова на І шахівниці.

У номінації найкраща партія журі визнало поєдинок на ІІ дошці між Ярославом Панченком та Михайлом Пановим, було розіграно дебют італійської партії. Боротьба за виграш пройшла з цікавими динамічними позиціями з переходом в пішаковий ендшпіль.

Переможці змагань урочисто відзначені і нагороджені грамотами і призами на шкільній і гімназійній лінійках.

Місячник гри сподобався всім учасникам святкування 30-річчя спортивної школи і активізував школярів до вищого рівня пізнання таємничих загадок стародавньої індійського походження гри – шахи. Наступний весняний турнір «біла тура» запланований на травень на призи голови райдержадміністрації. З ювілеєм ДЮСШ привітав президент федерації шахів Сумської області, член виконкому Федерації шахів України Микола Єгорович Тимошенко та побажав успіхів в подальшому розвитку шахового спорту на Краснопільщині.