Районна газета

Право на пенсію по інвалідності та умови її встановлення

Чоловік має 40 років страхового стажу. У 58 років 6 місяців його визнано інвалідом за загальним захворюванням. Чи має він право на пенсію?

Згідно зі ст. 32 Закону про пенсійне страхування особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності залежно від групи інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією: для інвалідів І групи у віці від 54 до 59 років — 10 років; для інвалідів ІІ та ІІІ груп у віці від 56 до 59 років — 14 років.

Запитували, відповідаємо!

Чи повинна особа повертати кошти, отримані готівкою на придбання твердого палива, у разі підключення житла до системи газопостачання?

(С.Кулик, Краснопілля).

Безоплатне поховання учасників бойових дій та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною

З метою встановлення додаткових гарантій щодо соціального захисту ветеранів війни, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року №1445 “Про затвердження порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій”, на виконання рішення 21 сесії 6-го скликання Краснопільської районної ради від 07.11.2012р. „Про граничну вартість ритуальних послуг при похованні учасників бойових дій” управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проводить виплати грошової компенсації особам, які здійснили поховання учасників бойових дій та осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

Виплата одноразової допомоги до Дня Перемоги ветеранам війни

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 року № 149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» у поточному році щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:

Запитували, відповідаємо!

Якщо особа має тимчасову довідку перебування на території України, але є громадянином Росії чи можливе надання їй пільг як дитині війни?

(В.Сахненко, Краснопілля).