Районна газета

ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї – ПРОБЛЕМА ДЕРЖАВНОГО РІВНЯ

В Україні діє національна кампанія «Стоп насильству!». І до неї долучитися закликають кожного українця.

Насильство в українській сім’ї — непорушна родинна «таємниця» і величезна проблема державної ваги.На жаль, тут маємо сумну ситуацію: жертви побутового насильства ще бояться відкрито говорити про наругу над собою, українське суспільство не навчилося її різко засуджувати, а кривдників — карати. Тривалий час проблема насильства в сім’ї вважалася прерогативою усталених звичаїв та традицій і залишалася поза сферою правового регулювання. Будь яке втручання в сімейні стосунки з боку держави та суспільства вважалося порушенням таємниці приватного життя і категорично не припускалося. Відтепер держава не ховає голову в пісок і визнає: насильство в українських сім’ях існує, і з ним потрібно боротися. Відтак в Україні діє національна кампанія «Стоп насильству!». І до неї долучитися закликають кожного українця. 

Попередження насильства в сім'ї це складна система соціальних і спеціальних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства в сім'ї, припинення насильства в сім'ї, яке готується або вже почалося, притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні насильства в сім'ї, а також медико-соціальна реабілітація жертв насильства в сім'ї. 

Правові засади попередження насильства в сім’ї в Україні складаються з міжнародного та національного законодавства. Насильство в сім’ї залишається одним з основних порушень прав людини.  Ця проблема, сьогодні, не втрачає свою актуальність і в українському суспільстві. Здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, протидії та запобіганню будь-яким його проявам мають відповідну підтримку на державному рівні. 

З метою припинення поширення цього негативного явища та захисту людей котрі потерпають від насильства в сім’ї, нормами адміністративного та кримінального законодавства передбачено основні засади відповідальності за вчинення даних протиправних дій. 

Члени сім’ї, які вчинили насильство, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно – правову відповідальність відповідно до закону.                                                                                                                           

Національне законодавство з попередження та протидії насильству в сім’ї в Україні складається з Конституції України, Закону України “Про попередження насильства в сім’ї” та інших нормативно-правових актів, які регулюють відносини щодо попередження та протидії насильству в сім’ї.

Насильство в сім’ї, насильство до жінки, до дитини, до чоловіка не може бути вирішене особисто однією людиною, однією організацією чи структурою, лише об’єднавшись, спільними діями можна подолати цю проблему в суспільстві, а тому необхідно терміново повідомляти відповідні служби (Краснопільський РВ УМВС України у Сумській області – телефон 7-12-02, 102, Краснопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – телефон 7-16-83, службу у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації-телефон 7-22-63, координація діяльності зазначених служб з цього питання покладена на управління соціального захисту Краснопільської районної державної адміністрації телефон 7-22-58) про будь-які факти проявів насильства, задля вчасного та оперативного  реагування.