Районна газета

ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ РОБОТИ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗА 2013 РІК

13 січня на розширеному засіданні апаратної наради було підведено підсумки роботи служби у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації.

Розпорядженням голови Краснопільської районної державної адміністрації  від 27.11.2008 року № 591 було створено службу у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації, затверджено її Положення та 18.12.2008 року, після проведення державної реєстрації, отримано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Відповідно до штатного розпису станом на 01.01.2014 року в службі у справах дітей працює 3 посадових особи.

Службою у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації в районі проводиться робота щодо соціального захисту прав дітей, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності.

Станом на 31.12.2013 року на первинному обліку служби у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації перебувало  102 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з яких 72 -дитини виховується під опікою, піклуванням, 22 -  в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 3 - в інтернатних закладах, 4 - навчаються в професійно-технічних навчальних закладах на повному державному забезпеченні та 1 - виховується в закладі тимчасового перебування.

За 2013 рік виявлено 15 дітей вказаної категорії, з яких 11- влаштовано під опіку, піклування, 1 - на виховання та спільне проживання до прийомної сім’ї, 1 - в Сумський центр соціально-психологічної реабілітації дітей області в м. Суми та 1- знята з обліку відповідно до законодавства. 

З метою розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Краснопільському районі  створено та функціонує дитячий будинок сімейного типу та 11 прийомних сімей, в яких відповідно виховується 8 та 24 дітей.  

Так, на території Краснопільської селищної ради функціонує 3 прийомні сім’ї, Угроїдської селищної ради  - 1 прийомна сім’я та 1 дитячий будинок сімейного типу, на території Самотоївської сільської ради - 6 прийомних сімей, Мезенівської сільської ради  - 1 прийомна сім’я.

Службою у справах дітей ведеться постійний контроль за діяльністю дитячого будинку сімейного типу та прийомними сім’ями, умовами виховання та проживання в них дітей, дотриманням гарантій та пільг, передбачених чинним законодавством для дітей цієї категорії.

В 2013 році створено 1 прийомну сім’ю, до якої влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, та у вже створену та функціонуючу прийомну сім’ю, яка виховувала 3 дітей довлаштовано ще 1 дитину позбавлену батьківського піклування. На облік кандидатів в прийомні батьки поставлено 1 сім’ю та надано направлення до Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області для знайомства з дитиною, позбавленою батьківського піклування що перебуває на обліку служби.   

Службою у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації згідно до наказу­­­­­­­­­ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту «Про Порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах» ведеться облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Станом на 31.12.2013 року на обліку служби перебуває 35 дітей. Протягом поточного року з підстав ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, систематичного самовільного залишення місця постійного проживання та скоєння фізичного насильства в сім’ї на облік поставлено 19 дітей вказаної категорії. З метою профілактики бездоглядності та безпритульності дітей в поточному році проведено 54 обстеження житлово - побутових умов соціально - неблагополучних сімей, регулярно проводяться профілактичні бесіди з батьками.

В поточному році проведено 13 засідань комісії з питань захисту прав дитини, розглянуто 74 питання по яких підготовлено 26 висновків райдержадміністрації як органу опіки та піклування та видано 31 розпорядження голови районної державної адміністрації.

З метою захисту прав та інтересів дітей в 2013 році підготовлено та направлено до судів  11 позовів про позбавлення батьківських прав 12 батьків відносно 16 дітей. Працівники служби в якості третіх осіб залучалися до розгляду в судах позовних заяв та прийняли  участь у 57 засіданнях суду по цивільних та кримінальних справах.

З метою профілактики вчинення дітьми правопорушень проводяться згідно плану – графіку, затвердженого головою Краснопільської райдержадміністрації, рейдові профілактичні заходи із залученням представників відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації та Краснопільського РВ УМВС України в Сумській області. За 2013 рік проведено 24 рейди. З батьками та дітьми, яких виявлено під час проведення профілактичних заходів проводяться профілактичні бесіди, роз’яснювальна робота, відбираються пояснення з приводу вчинення протиправних дій та направляються подання на навчальні заклади.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації відповідно до плану роботи та на виконання Закону України «Про органи і служби  у справах дітей та спеціальні установи для дітей»  в поточному році проведено перевірки стану виховної роботи з дітьми навчальних закладах району: Малорибицькому, Михайлівському, Грабовському, Великобобрицькому, Осоївському, Миропільському та Бранцівському навчально – виковних комплексах, Глибнянській та Наумівській ЗОШ І ступенів.  Для учнів навчальних закладів прочитано 29 лекцій на правову тематику .

У вересні з нагоди святкування Дня усиновлення  в приміщенні малого залу Районного палацу культури для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та їх законних представників, проведено святкові заходи із залученням вихованців центру дитячої та юнацької творчості та працівників центральної дитячої бібліотеки.

Делегація від Краснопільського району на чолі з головою райдержадміністрації брала участь у проведення обласних заходів, До дня усиновлення що проходили на базі Сумського обласного театру юного глядача в м. Суми.

28 листопада 2013 року  в приміщенні   райдержадміністрації  було проведено семінар для опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів на тему: “Ми працюємо в інтересах дітей”. На захід було запрошено представників зацікавлених служб. В ході семінару опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам-вихователям наголошувалось про їх права та обов’язки, як законних представників дітей, про необхідність проведення спільної роботи направленої на захист прав та інтересів дітей,  їх житлових та майнових прав. 

Серед присутніх  було розповсюджено матеріали по соціальному захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та тематичні інформаційні буклети щодо популяризації сімейних форм виховання вказаної категорії дітей.

До дня Святого Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування службою у справах дітей було організовано та проведено святкові заходи в диско залі  районного палацу культури. Присутніх дітей привітали запрошені на святкування голова Краснопільської районної державної адміністрації та заступник голови.

В організації концертної програми активну участь взяли вихованці Краснопільського центру дитячої та юнацької творчості. В ході проведення заходу дітям вказаної категорії вручено солодкі подарунки з нагоди свята, придбані за сприяння голів селищних, сільських рад та благодійної діяльності суб’єктів господарювання Краснопільського району.