Районна газета

НА ЗАХИСТІ ПРАВ ТА СВОБОД ДИТИНИ

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА країною крокує «Всеукраїнський тиждень правових знань», який став традиційним  та відбувається щорічно. 10 грудня - День прав людини, який у світі відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

  10 грудня 2013 року, з нагоди Дня прав людини, Краснопільською центральною районною дитячою бібліотекою було проведено бесіду для учнів 8 класу на тему: «Поважаймо права та закони».

«Одним із аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли вона, маючи широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони. Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися, не є вродженою, вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності», - наголосив заступник голови Краснопільської районної державної адміністрації Віктор ПОБІДИНСЬКИЙ.

 «Права людини! Права дитини! Ці фрази, міцно ввійшли в наше життя та прижилися в сучасному суспільстві. Людина повинна з дитинства рости з розумінням необхідності знати та виконувати свої права, обов’язки та поважати права і свободи інших людей», - зазначила директор Краснопільської центральної районної бібліотечної системи Тетяна Овчаренко.

Під час заходу більш детально бібліотекарі зупинилися на міжнародних документах з прав людини і дитини, які діють в Україні, а саме «Загальна Декларація прав людини» і «Конвенція про права дитини». Особливу увагу учнів звернули на ІІ-й розділ Конституції України, який називається «Права свободи та обов’язки людини і громадянина».

Цього ж дня, бібліотекарі Краснопільської центральної районної бібліотечної системи для учнів школи провели інформаційну сесію «Молодь і право».

У ході інформаційної сесії учні одержали інформацію про молодь, хто в Україні вважається молодим громадянином і його зв'язок із соціумом, які державні програми працюють для залучення молоді до громадського життя суспільства. Обговорювали та вивчали права та обов’язки молодого громадянина, а також знайомилися із Законодавчими документами нашої держави, які закріплюють основні права, свободи, та обов’язки  людини і громадянина.

Тиждень правових знань виявився інформаційним, змістовим, динамічним… Учні школи отримали багато нових знань з питань правової культури, правового захисту, законодавства та набули певного досвіду застосування цих знань на практиці в сучасному житті.