Районна газета

Тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів

Зверніть увагу: у ст. 53 КЗпП ідеться про скорочення тривалості роботи, а не робочого часу. Тобто ця норма не передбачає скорочення робочого часу, а лише вимагає його перерозподілу так, щоб напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочувалася за умови, що норма тривалості робочого часу, передбачена законодавством, не зменшується та, відповідно, оплата праці зберігається в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу. На це також звертав увагу фахівець Мінсоцполітики в консультації, опублікованій у газеті «Праця і зарплата», 2012, № 32, с. 13.

На працівників, яким законодавством установлено скорочену тривалість робочого часу (перелічені у ст. 51 КЗпП), правило про зменшення на одну годину тривалості робочого дня напередодні святкових і неробочих днів не поширюється. Це стосується, зокрема, педагогічних працівників. Отже, напередодні святкових та неробочих днів не можна застосовувати скорочення на одну годину до частини робочого часу педагогічних працівників, пов’язаної з викладацькою роботою (педагогічне навантаження). Проте напередодні святкових і неробочих днів адміністрація навчального закладу може обмежити залучення вказаних працівників до іншої частини їх педагогічної роботи, яка може збільшити їх робочий час порівняно з навчальним навантаженням, передбаченим розкладом занять.

Норма ст. 53 КЗпП поширюється на працівників, які працюють за п’ятиденним або шестиденним робочим тижнем з установленою законодавством нормою робочого часу. Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, в тому числі для працівників-сумісників, ця норма не застосовується, тобто тривалість їх роботи напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на одну годину.