Районна газета

ЗАХИСТ ВІД БУЛІНГУ…

Це тема засідання у форматі «круглого столу», яке відбулося 19.02.2019 року в управлінні соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації за участю представників управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації,  служби у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації, відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської районної державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Краснопільського бюро по наданню безоплатної правової допомоги, Краснопільського ВП ГУНП України в Сумській області,.

Що таке булінг?! Булінг це травля однієї  людини іншою, агресивне переслідування, яке систематично повторюється, якщо своєчасно не відреагувати.  Саме булінг формує у дітей уявлення про те, що авторитет в колективі залежить не стільки від  власних здобутків людини, прагнення до справедливості, скільки від підтримки лідера групи, який  і скоює насилля.    Жертвою булінгу може стати абсолютно  будь-яка дитина, якою б здібною вона не була. Проте, частіше   потерпають від насильства діти з нестійкою психікою, низьким соціальним статусом, улюбленці вчителів,  діти, які мають синдром дефіциту уваги, і навіть   обдаровані діти.  Булерами (діти,які чинять насильство) стають діти, які виховуються  в сім’ях з авторитарним стилем виховання, відсутністю поваги і любові  один до одного. Саме такі діти самостверджуються за рахунок інших дітей.

Яким же чином розпізнати, що дитина  у полоні булінгу?!  Дитина втрачає здатність розвиватись, відчуває гостру емоційну реакцію жертви, погіршується стан здоров’я, спостерігається невідповідність сил агресора і жертви, дитина перестає цікавитись навчанням, а головне, втрачає надію на захист   з боку дорослих.

У випадку, коли ситуація  перестає бути контрольованою ,–необхідно звернутись за допомогою до фахівців: відділ освіти,молоді та спорту райдержадміністрації (7-17-03), управління соціального захисту населення      ( 7-25-87), за номером телефону Національної  дитячої «гарячої лінії»:        0-800-500-225( зі стаціонарного) , 116111 ( з мобільного).