Районна газета

ВИЗНАЧЕНО ПОРЯДОК НАДАННЯ "ПАКУНКА МАЛЮКА" ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

З 1 вересня 2018 року Кабмін затвердив порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", що є безповоротною адресною соціальною допомогою сім'ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька - родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини

Встановлено, що вартість "пакунка малюка" без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг, пов'язаних з комплектуванням пакунків і доставкою їх до пологових будинків, становитиме не більш як 5 тис. грн. При цьому перелік дитячих товарів для комплектування такого пакунка затверджуватиметься Мінсоцполітикою.

Право на отримання такої допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Водночас допомога не надаватиметься в разі:

- відмови від новонародженої дитини в пологовому будинку всіх форм власності;

- відбування матір'ю покарання в місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;

- смерті новонародженої дитини в пологовому будинку.

Якщо в матері новонародженої дитини виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за дитиною, допомога надаватиметься батьку або родичам такої дитини, або патронатному вихователю, які доглядатимуть за нею. У випадку відмови батьків (родичів) від новонародженої дитини в пологовому будинку допомога надаватиметься патронатному вихователю, який здійснюватиме догляд за нею.

Такий пакунок видаватиметься отримувачам допомоги під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку. Якщо на день виписки у пологовому будинку були відсутні «пакунки малюка», місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги "пакунок малюка" та довідки про те, що зазначену допомогу в пологовому будинку не видано звертається до обласного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для забезпечення отримувача «пакунком малюка» але не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини.