Районна газета

Запитували - відповідаємо

Перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги і компенсації, зокрема на пільгове пенсійне забезпечення, передбачене законодавством, підписує голова атестаційної комісії підприємства за погодженням з профспілковим комітетом. Він затверджується наказом по підприємству, організації та зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії і посади яких внесено до переліку.

Контроль за якістю проведення атестації, правильністю застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, пільги і компенсації, покладається на органи Державної експертизи умов праці (п. 11 зазначеного вище Порядку).

Змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів від 11.04.2002 р. № 497 у положення про Державну експертизу умов праці, затверджене постановою Кабінету Міністрів від 01.12.90 р. № 357, передбачено, що працівники служби Державної експертизи умов праці зобов’язані надавати органам, що призначають та виплачують пенсії, висновок щодо підтвердження (скасування) права працівників на пенсію на пільгових умовах. Висновок складається на підставі усіх необхідних матеріалів атестації робочих місць за умовами праці.