Районна газета

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСНИКА АТО ПРОТЕЗУВАННЯМ (ОРТЕЗУВАННЯМ) ЗА КОРДОНОМ

Механізм протезування (ортезування) учасників АТО за кордоном визначено Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518 (далі – Порядок протезування (ортезування) за кордоном).

Порядком протезування (ортезування) за кордоном передбачено: безоплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учасника АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби).

Куди звертатися

Учасник АТО або його законний представник подає документи особисто або надсилає поштою на адресу  Державної Служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції : провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

Перелік документів, які подаються до Служби:

- заява;

- копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

- копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну відмітку у паспорті);

- направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної, районної ради за зареєстрованим або фактичним місцем проживання (перебування);

- висновок військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);

- витяг з історії хвороби;

- фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

Етапи оформлення документів:

Експертною групою, утвореною при Державній Службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, оформляється експертний висновок щодо протезування (ортезування) учасника АТО за кордоном.

Міністерством соціальної політики приймається остаточне рішення щодо доцільності протезування (ортезування) за кордоном.

Укладання тристороннього договору між Службою, учасником АТО (його законним представником) та закордонним надавачем послуг.

Підготовка учасника АТО до протезування (ортезування) за кордоном здійснюється у клініці УкрНДІпротезування (м. Харків) або в інших закладах охорони здоров’я.

Підготовка документів, необхідних для відправки учасника АТО за кордон.