Районна газета

ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ТА ЧЛЕНАМ ЇХ СІМЕЙ

Зміни в пенсійному законодавстві військовослужбовцям та членам їх сімей

В зв’язку із прийнятим Законом України № 1274-VІІ від 20.05.2014 «Про внесення змін до статті 36 Закону України  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який набирає чинності з 1 січня 2015 року, відповідно пункту «а», членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби та ін., незалежно від того, чи перебували вони на утриманні загиблого (померлого) годувальника, нараховується пенсія в розмірі  70 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо внаслідок перерахунку за нормами цього Закону розмір пенсії або виплачуваної її частини зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
 Відповідно до пункту «б» вказаного Закону, пенсії в разі втрати годувальника сім’ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, або в наслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, призначаються в розмірі 30 % грошового забезпечення (заробітної плати) годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.
Крім того, в зв’язку із прийнятим Законом України № 1542-VІІ від 20.06.2014 «Про внесення зміни до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який набирає чинності з 1 січня 2015 року, «пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність». Якщо внаслідок перерахунку за нормами цього Закону розмір пенсії або виплачуваної її частини зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2013 рік»      №5515-VI від 06.12.2013 р. та Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» №719-VІІ від 16.01.2014 р. встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 949,00 грн. В разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії буде перераховано.
Наприклад, якщо розмір пенсії у разі втрати годувальника  відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» становить 949,00 грн., то з 01.01.2015 року у зв’язку з набранням чинності змін до вищезазначених Законів України розмір пенсії   буде становити не менше ніж 1898,00 грн.

Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Зміни в пенсійному законодавстві військовослужбовцям та членам їх сімей

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}