Районна газета

САНАТОРНО – КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ ГРОМАДЯН, ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ У 2015 РОЦІ

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» постраждалі громадяни, в тому числі і діти, мають право на щорічне оздоровлення.

Організація санаторно-курортного лікування постраждалих громадян здійснюється органами соціального захисту населення відповідно до Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  27 березня 2013 року № 261 «Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постраждалі особи, віднесені до категорії 1, категорії 2 та потерпілі діти забезпечуються санаторно-курортними путівками безкоштовно, особи віднесені до категорії 3 забезпечуються пільговими путівками з доплатою 30 відсотків вартості путівки за рахунок власних коштів.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року до управління соціального захисту населення за місцем проживання відповідні документи.

Перелік документів для одержання санаторно-курортної путівки  постраждалою особою:

- заява із зазначенням  бажаної пори року;

- видана в установленому МОЗ порядку довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- копія посвідчення (вкладка у разі наявності);

- копія паспорта;

- у разі подання заяви за місцем проживання, довідку, що не перебуває на обліку за місцем реєстрації, крім осіб, які є громадянами України, що перелилися з тимчасово окупованої території  чи районів проведення анти терористичної операції.

           Перелік документів для одержання санаторно-курортної путівки постраждалою дитиною:

- заява для одержання путівки такою дитиною у складі організованої групи  чи разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює, із зазначенням бажаної пори року заїзду;

- видана в установленому МОЗ порядку довідка для одержання потерпілою дитиною путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- видана в установленому МОЗ порядку довідка для одержання одним із батьків потерпілої дитини або особою, яка їх замінює, путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- копія посвідчення потерпілої дитини (вкладка у разі наявності);

- копія посвідчення постраждалої особи одного з батьків потерпілої дитини або особи, яка їх замінює, (вкладка у разі наявності);

- копія свідоцтва про народження або копію паспорта потерпілої дитини;

- копія паспорта одного з батьків потерпілої дитини або особи, яка їх замінює;

         Для взяття на облік для забезпечення путівкою на відпочинок постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає вищевказані документи, крім виданої в установленому МОЗ порядку довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о.

 За постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівку в поточному році, зберігається обліковий номер у черзі на наступний рік за умови поновлення медичних показань до санаторно-курортного лікування та подання заяви до 15 жовтня поточного року.

Увага !!! Заяви подані постраждалими громадянами після 15 жовтня поточного року, приймаються для взяття  на облік для забезпечення путівкою через один календарний рік. Тобто, постраждала особа, яка  звернеться з заявою після 15 жовтня 2014 року, право на забезпечення пільговою путівкою матиме у 2016 році.

Порядок виплати грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування громадянам,  постраждалим від Чорнобильської катастрофи

Відповідно пункту 23 Порядку організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  27 березня 2013 року № 261 «Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на отримання грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування в установленому законодавством розмірі має право постраждала особа чи потерпіла дитина у разі, якщо вона протягом двох останніх років перебувала на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, але не отримувала її (крім випадку відмови від путівки).

Виплата грошової компенсації здійснюється після подання постраждалою особою чи одним із батьків потерпілої дитини або особою, яка їх замінює до управління соціального захисту населення за місцем проживання копію документа, що підтверджує факт самостійного санаторно-курортного лікування у поточному році за профілем захворювання, за яким постраждалій особі видано довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування.

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту   населення  Краснопільської    райдержадмінімтрації, за адресою: смт Краснопілля, пров. Шкільний, 2 ( т. 7-22-58).