Районна газета

ВАЛЕНТИНА ПІКІНА: «ДЕРЖАВА ПІДВИЩУЄ ГАРАНТІЇ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ»

На цьому заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації наголосила під час прес-конференції щодо державної підтримки ветеранів війни та патріотичного виховання молоді

«Підвищення якості життя людей – ключова мета соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА. Особливу увагу Глава держави приділяє питанням соціального захисту людей, які ціною власного життя та здоров’я вибороли право жити в мирі, успішно розбудовувати нову Сумщину та впевнено дивитися в майбутнє», –  зазначила посадовець.

За її словами, нині на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі громадян, які мають право на пільги, – більше 57 тисяч ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для них запроваджено систему пільг та компенсацій, зокрема, щодо знижки на оплату за житлово-комунальні послуги, придбання палива та скрапленого газу, проїзд транспортом, одержання ліків, зубопротезування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням», – повідомила Валентина Пікіна.

Торік відповідно до квоти Мінсоцполітики 618 ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», отримали путівки до санаторно-курортних закладів країни, ще 298 путівок було закуплено місцевими органами влади за рахунок субвенції з державного бюджету.

До Дня Перемоги ветеранам війни було виплачено разової допомоги на суму 23,9 мільйона гривень, що на 1,1 мільйона гривень більше, ніж у 2012 році. 23 інвалідів війни забезпечено персональними автомобілями.

«У рамках реформування системи соціального захисту населення завершується опрацювання «Паспорта соціальних потреб ветерана», завдяки чому зможемо впровадити індивідуальний підхід до кожної людини, забезпечити адресність соціальних виплат», – додала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

«Кожен ветеран, незалежно від місця проживання, повинен бути охоплений всебічною увагою та підтримкою. Це головний принцип нашої роботи. Саме тому управління соціального захисту населення на місцях, територіальні центри регулярно перевіряють матеріально-побутові умови  проживання ветеранів війни та надають їм відповідну допомогу. Так, минулого року її отримали 640 осіб на загальну суму близько 95 тисяч гривень», – поінформувала Валентина Пікіна.

«Впевнена, зусилля влади і надалі будуть спрямовані на підтримку ветеранів війни», – наголосила посадовець.