Районна газета

Право на пенсію по інвалідності та умови її встановлення

У період до 01.01.2016 р. особи, визнані інвалідами ІІ групи, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, передбаченого для призначення пенсій інвалідам І групи.

Частиною першою ст. 33 Закону про пенсійне страхування визначено, що пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається у таких розмірах: інвалідам I групи — 100% пенсії за віком; інвалідам II групи — 90% пенсії за віком; інвалідам III групи — 50% пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 та 28 цього Закону.

При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу зараховується також на загальних підставах період із дня встановлення інвалідності до досягнення особою пенсійного віку (ст. 24 Закону про пенсійне страхування).

 

За яких умов пенсію по інвалідності чоловіка може бути встановлено у розмірі пенсії за віком?

Згідно з частиною другою ст. 33 Закону про пенсійне страхування непрацюючі інваліди ІІ групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 та 28 цього Закону, за наявності страхового стажу, зокрема у чоловіків, яким вперше встановлено інвалідність після досягнення 57 років до 59 років включно, — 30 років.

Непрацюючі інваліди III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 та 28 Закону про пенсійне страхування, за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років.