Районна газета

ЗВІЛЬНЕННЯ ПЕНСІЙ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ

До 1 липня 2016 року підлягали обкладанню податком на доходи фізичних осіб суми пенсій, якщо їх розмір перевищував три розміри мінімальної заробітної плати (4134 грн.) у частині такого перевищення

Законом України від 02.06.2016 р. № 1411-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій” (далі – Закон № 1411), встановлено, що обкладанню податком на доходи фізичних осіб підлягають суми пенсій (включаючи суму їхньої індексації, нараховано відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, одержуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їхній розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), установленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн.) – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їхньої виплати.

Положення щодо оподаткування не застосовується до пенсій, призначених учасниками бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу”

Також Законом № 1411 установлено, що до оподатковуваної частини суми пенсій (включаючи суму їхньої індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18% (до внесення змін застосовувалася ставка 15%).

Закон № 1411 набрав чинності з 1 липня 2016 року. Таким чином, частина суми пенсій (включаючи суму їхньої індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, яка виплачується громадян з 1 липня 2016 року та перевищує 10740 грн., підлягатиме обкладанню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%.