Районна газета

ЩЕ РАЗ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ВЕРЕСНЯ 2015 РОКУ

Серед пенсіонерів на сьогодні найболючіше питання “чому з 1 вересня не всім пенсіонерам збільшили пенсію?”. Дійсно деякі категорії громадян не отримали  підвищення пенсійних виплат, адже підвищення пенсій яке відбулося у вересні насамперед стосувалось лише збільшення пенсійних виплат найменш захищених категорій пенсіонерів. Детальніше зупинимось кому ж не підвищилась пенсія?

    Відсутній повний страховий стаж. З 1 вересня зросли розміри пенсій які визначені на рівні 1074 грн. - мінімальної пенсії за віком для осіб, які мали повний страховий стаж, а саме для тих хто вийшов на пенсію до жовтня 2011 року - чоловікам 25 років жінкам 20 років, після 2011 року - чоловікам 35 років, жінкам 30 років. Тобто для тих у кого була призначена пенсія з меншого страхового стажу, після вересневого підвищення пенсія може залишитися на попередньому рівні 949 (1049) грн.

     Пенсії інвалідам ІІІ групи.  З 2014 року для інваліді ІІІ групи зафіксовано мінімальну пенсійну виплату на рівні 949 грн., тобто зміна прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність , не є підставою для зміни розміру пенсії таким особам. Якщо надалі мінімальний розмір пенсії  збільшать до рівня прожиткового мінімуму, тоді таким пенсіонерам пенсії також переглянуть.

     Індексація пенсій. Не отримали підвищення пенсійних виплат громадяни чиї пенсії підлягали індексації. Непрацюючим пенсіонерам у яких основні розміри пенсій суттєво перевищували прожитковий мінімум на протязі останніх двох років у зв”язку з інфляцією нараховувалась індексація, розмір якої у більшості досяг 179 грн. Таким громадянам після зміни прожиткового мінімуму   збільшилась лише доплата за понаднормовий стаж, а це не покрило виплачену індексацію, яку було зафіксовано у складі пенсійної виплати, тому розмір пенсії після перерахунку зберігся на попередньому рівні

      Дострокові пенсії.  Жінкам, які скористались правом дострокового виходу на пенсію після досягнення 55 років до 1 січня 2015 року, були призначені пенсії зі зменшенням призначеного розміру на 0,5 % за кожний достроковий місяць. Таке зменшення становило від кількох десятків до кількох сотень гривень. Після проведеного вересневого перерахунку якщо  сума підвищення не перевищила  розміру зменшення через вихід на пенсію у 55 років, то таким пенсіонерам пенсійна виплата також може залишитись на попередньому рівні.