Районна газета

ЯК ДОКУПИТИ СТРАХОВИЙ СТАЖ ДЛЯ ВИХОДУ НА ПЕНСІЮ?

Чимало наших співвітчизників наче й байдиків не били, у поті чола заробляли на кусень хліба, але підходить пенсійний вік — а стажу бракує. Бо трудились або неофіційно, одержуючи зарплату в конверті, або поневірялися по наймах за кордоном. Законом передбачено, що страховий пенсійний стаж можна докупити.

ЧИ МАЄ ПРАВО ЛЮДИНА ВИБРАТИ ВИД ПЕНСІЇ?

Іноді пенсіонер, отримуючи пенсію, не знає, що має право на інший її вид.

ЗАПИТАННЯ: «Мій 58 річний чоловік з 2011 року отримує пенсію по інвалідності 2 групи. Має 36 років стажу. з яких 5 років працював за списком №1, а 30 років — за списком №2. Отримує пенсію у розмірі 90% пенсії за віком. Наступний огляд МСЕК у 2019 році. Чи може він отримати пенсію по інвалідності довічно (без проходження повторного огляду у МСЕК), адже він має достатньо страхового стажу?

"РАЗОВА РОБОТА" ІЗ ЩОМІСЯЧНИМ ПЕРЕУКЛАДАННЯМ ЦПД – ЦЕ ЗАГРОЗА БУТИ ОШТРАФОВАНИМ ДЕРЖПРАЦЕЮ

В останній час є непоодинокими факти застосування  Держпрацею мільйонних штрафів  до підприємств за підміну трудових відносин цивільно-правовими.

Зокрема, йдеться про те, що підприємства укладають ЦПД із формулюванням: "договір про виконання разової роботи". Ці роботи співпадають із назвами та ознаками і обов’язками для цілого ряду професій, (робіт) передбачених Класифікатором професій ДК 003:2010, які можуть виконуватися окремою фізособою – працівником, лише в рамках трудових відносин, тобто на умовах трудового договору, або за наявності необхідних дозвільних документів (дозволів, ліцензій, декларацій, свідоцтв, нарядів…) на проведення відповідної категорії робіт, надання послуг

ПРАВО НА ПІДВИЩЕННЯ

Законодавством встановлено надбавки та підвищення до пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Розберемося в цьому питанні, спираючись на конкретний приклад.

Запитання: «Отримую на дитину пенсію у зв’язку з втратою годувальника за померлого чоловіка-військовослужбовця. Пенсію нарахували в розмірі 50% пенсії за віком. Моя дитина має статус члена сімʼї загиблого військовослужбовця. На момент загибелі чоловік проходив військову службу за контрактом. Чи є право на підвищення пенсії?»