Районна газета

НА КРАСНОПІЛЬЩИНІ ФУНКЦІОНУВАТИМЕ ШКОЛА МАЙБУТНЬОГО

Освіта  – основа  інтелектуального,  культурного,  духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави. Сьогодні серед актуальних завдань районної влади в цій галузі є забезпечення високої якості освіти та рівного доступу до неї. Однією із складових забезпечення рівного доступу до освіти є створення належних та комфортних умов для всіх учасників навчально-виховного процесу, збереження та поліпшення матеріально-технічної бази тощо.

Питання створення в територіальних громадах опорних шкіл стає сьогодні ключовим. Опорні школи – це побудова ефективної системи освіти. Тому чим швидше рухатиметься ця реформа, тим швидше ми зможемо більшій кількості дітей дати якісну освіту, і зокрема в сільській місцевості. З метою приведення створення опорного закладу до вимог чинного законодавства, а саме Постанов Кабінету Міністрів №777 від 27.08.2010р. та №574 від 31.08.2016р., заплановано визначення опорним закладом Краснопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

За спільною ініціативою голови районної державної адміністрації Юрія Яремчука та керівництва Сумської облдержадміністрації з метою підтримки та розвитку опорних шкіл району прийнято рішення по реалізації проекту - школа майбутнього, модернізованої, забезпеченої новітніми технологіями та сучасним обладнанням на базі Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Першим кроком на шляху створення такої школи стало підписання Меморандуму про співпрацю між Сумською обласною державною адміністрацією, Краснопільською районною державною адміністрацією, Краснопільською районною радою, народними депутатами України Сугоняко О.Л. та Медуницею О.В. по проекту «Нова українська школа» на базі Краснопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у смт Краснопілля. Даним меморандумом передбачається співпраця сторін щодо реалізації проекту, забезпечення належного господарського стану будівлі школи, модернізації навчального середовища, створення відпочинкових та ігрових зон для школярів, упровадження нових освітніх стандартів, навчальних планів і типових навчальних програм тощо.

Щоб обговорити концепцію функціонування Краснопільської опорної школи в рамках ініціативи Новий Освітній Простір днями з робочим візитом на Краснопільщині побували перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Олександр Марченко, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр Сітак та помічник народного депутата Олександра Сугоняко. Вони разом головою райдержадміністрації Юрієм Яремчуком, представниками підрядної організації, яка займається виготовленням проектно-кошторисної документації відвідали Краснопільську школу, поспілкувалися з її керівництвом, оглянули будівлю навчального закладу, класні кімнати, визначили та окреслили необхідний об’єм робіт, початок яких передбачено вже в 2017 році.

- Хороший початок реалізації цього вкрай важливого для Краснопільщини проекту вже є. Лише в минулому році для цієї школи було придбано обладнання для кабінетів природничо-математичного циклу та комп’ютерне обладнання на суму 378,3 тисячі гривень, меблі для комп’ютерного класу за 75 тисяч гривень, виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію системи опалення, утеплення фасадів, заміну вікон. Ця школа стане такою, куди діти будуть ходити з гордістю та з задоволенням. У ній будуть застосовані нові принципи і підходи у навчанні, - зазначив Юрій Яремчук.

Наразі виготовляється проектно-кошторисна документація на реконструкцію Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів та створення з цього закладу школи майбутнього.

Крім того, районною владою ведеться робота по впровадженню на території району новітніх освітніх технологій, зокрема всеукраїнського проекту «Розумники», в основі якого - освітні ігрові ресурси. Даний проект ініційований Міністерством освіти і науки України, базується на спеціальних сучасних педагогічних іграх – захоплюючих програмах, які дозволяють дітям отримати міцні й глибокі знання з предметів шкільної програми. Ці ігри відповідають вимогам сучасної школи. Електронні освітні ігрові ресурси базуються на ПК, планшетах та інтерактивних дошках, тож ними можна користуватися як у школі, так і вдома. Саме в рамках реалізації проекту «Розумники» у цьому році Краснопільській ЗОШ для кабінету української мови та літератури придбано інтерактивне робоче місце вчителя, яке включає інтерактивний комплекс з маркерною дошкою, персональний комп’ютер вчителя та програмне забезпечення.

Слід зазначити, що в 2016 році на покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів району було додатково залучено понад 2 млн. грн. з районного бюджету, близько 900 тис. грн. з обласного бюджету та 267,4 тис. грн. з Державного бюджету.

Основна увага приділялась питанню енергозбереження, на це було витрачено вцілому 1567,3 тис. грн. З метою залучення додаткових коштів з різних бюджетів було виготовлено 14 проектно-кошторисних документацій на суму 171,0 тис. грн. серед яких: капітальний ремонт покрівлі Миропільського НВК, Угроїдської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Краснопільської гімназії; заміна вікон на енергозберігаючі Миропільського, Осоївського, Тур’янського НВК, Краснопільської, Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів; Реконструкція системи опалення та утеплення фасадфів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів; поточний ремонт котельні Ряснянського НВК; капітальний ремонт приміщень Покровської ЗОШ І-ІІ ступенів (ремонт даху, заміна вікон). Дев’ять з них подано на участь у конкурсі проектів, які будуть фінансуватися з Фонду державного регіонального розвитку у 2017 році. Протягом 2016 року проведено заміну котлів на альтернативних видах палива з більшим коефіцієнтом корисної дії у Грабовському НВК та Краснопільській ДЮСШ на суму 105 тис. грн. Завершено капітальний ремонт системи опалення Великобобрицької ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 157,8 тис. грн. Заміну вікон на енергозберігаючі проведено у восьми навчальних закладах Краснопільського району на загальну суму 674,5 тис. грн. 130,5 тис. грн. використано на заміну дверних блоків.

Окрім енергозбереження, для покращення перебування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах Краснопільського району проведено ряд ремонтних робіт. Завершено капітальний ремонт харчоблоку Ряснянського НВК (250,0 тис. грн), закуплено нове кухонне обладнання та меблі для повноцінного функціонування харчоблоку, який не працював більше 15 років, що значно покращить умови харчування учнів.

Довгий час тривали роботи по. В 2016 році вдалося завершити роботи по реконструкції приміщення початкових класів Краснопільської гімназії, тут проведені внутрішні ремонтні роботи, замінено вікна на енергозберігаючі, проведено зовнішнє утеплення приміщення. Всього витрачено близько 190,0 тис. грн.

Особлива увага приділялася питанню поповнення та оновлення матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів. Протягом 2016 року 520,0 тис. грн. використано на придбання обладнання для кабінетів природничо-матиматичного циклу та придбання комп’ютерної та мультимедійної техніки. Зокрема було надано  285 тис. грн. – на придбання обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики тощо (Миропільському НВК – 50 тис. грн., Краснопільській гімназії – 50 тис. грн., Краснопільській ЗОШ – 50 тис. грн., Малорибицькому НВК – 20 тис. грн., Хмелівській ЗОШ – 20 тис. грн, Чернеччинському НВК – 20 тис. грн., Угроїдській ЗОШ – 25 тис. грн, Самотоївській – 25 тис. грн, Осоївській – 25 тис. грн.).

- Спільною працею ми окреслили об’єми нашої роботи. Зрозумілим є те, що сьогодні вже назріла проблема модернізації освітньої галузі, підняття освітнього потенціалу, забезпечення рівного доступу до якісної освіти. Саме на ці та інші цілі і направлена робота районної влади та райдержадміністрації зокрема, - підкреслив Юрій Яремчук.