Районна газета

ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ!

Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми; земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Золота, чарівна сторона! Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть!

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Та все ж таки, ми продовжуємо й далі святкувати соборність України, боротись за її цілісність, віддавати своє життя…

В Сіннівському НВК, з метою познайомити учнів з історією Дня соборності України; прищепити повагу до минулого Батьківщини; виховати в них національну свідомість та почуття гідності бути громадянином України, привити любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасності, був проведений відкритий історико-літературний виховний захід для учнів 1-11 класів, який підготувала вчитель Н.А. Гончар, на тему:«Національна єдність – запорука державності України». Згадали історію, декламували вірші, лунали патріотичні пісні, милувались живописними краєвидами України. Ведучими заходу були учні 10 класу: Базар Євген та Причинич Ірина. Хвилиною-мовчання, вшанували пам'ять братів, синів, батьків, дідусів, жінок, мам, які в «мирний час» віддали своє життя за свою Батьківщину. Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Віримо, що територіальна цілісність України, яка була скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, відновиться і навіки залишатиметься непорушною. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.