Районна газета

НЕ МАЄ СХОДУ І ЗАХОДУ, А Є ЄДИНА УКРАЇНА

22 січня 2015 року у стінах Краснопільської школи пройшов єдиний урок до Дня Соборності України. Саме цього дня 1919 року на Софійській площі в Києві було втілено одвікомічне прагнення українців жити в єдиній соборній державі - проголошено Акт злуки між УНР та ЗУНР.

А слова представника Директорії Федора Швеця немов золотими літерами вкарбувалися на сторінки української історії:

«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну…».

Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Це свято, особливо в такий тяжкий час боротьби проти агресора, нагадує нам, що Україна нероздільна, цілісна держава. Не має Сходу і Заходу, а є єдина Батьківщина і єдиний народ.

Учні школи долучилися до проведення різноманітних заходів: уроків історії, усних журналів, відвідування бібліотечної виставки, перегляд історичних фільмів, виготовлення інформаційних стендів, та участі у флешмобі, а молодші школярі представили малюнки на тему «Моя Україна». Всі часники вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих воїнів і мирних жителів під час проведення АТО.

Особливо актуально звучала думка про те що територіальна цілісність нашої держави, здобута віками та скріплена кров’ю мільйонів патріотів, назавжди залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови європейської вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Тож підтримаємо ідею загальнонаціональної єдності, пам’ятаючи про самовіддані вчинки героїв Крут, дисидентів, замордованих в радянських таборах, Небесної сотні, бійців добровольчих батальйонів та Національної гвардії принесені на вівтар незалежності та соборності.