Районна газета

ОСВІТЯНИ ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ – АФГАНЦІВ

З метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, 12 лютого 2014 року у відділі освіти, молоді та спорту Краснопільської районної державної адміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Реалізація в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення відзначення 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан».

У засіданні взяли участь спеціалісти та працівники методичної служби відділу освіти, заступник голови Краснопільської районної державної адміністрації Віктор ПОБІДИНСЬКИЙ, заступник голови спілки ветеранів воїнів-афганців Сергій ЦИГАНЕНКО.

«Визвольна війна в Республіці Афганістан тривала з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року. 15 лютого останній воїн покинув територію Афганістану, тому саме ця дата визначена днем вшанування учасників тих подій. Дослідники цієї війни вважають її найжорстокішим і найкровопролитнішим конфліктом після Великої Вітчизняної війни. Шість наших відважних воїнів поховані на Краснопільській землі. Сьогодні на території району проживає 84 учасники тих подій. 17 воїнів-афганців померли з різних причин у мирний час», – сказав в своєму вступному слові заступник голови Краснопільської райдержадміністрації Віктор ПОБІДИНСЬКИЙ.

«25 річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан – це подія широкого масштабу не лише в Україні, а й країнах СНГ. Сьогодні ми вшановуємо воїнів-афганців, а разом з ними й тих, хто за часів існування незалежної України виконував миротворчу місію в інших гарячих точках планети», – наголосив Сергій ЦИГАНЕНКО. Колишній воїн-афганець нагадав присутнім, що за часів СРСР для вшанування пам’яті загиблих воїнів були визначені іменні поля, встановлені біля них пам’ятні знаки. Сергій Іванович наголосив на необхідності догляду за цими місцями не лише під час святкування ювілейних дат.

«Словами великої вдячності і поваги вшановуємо у вашій особі тих, хто, виконуючи накази командирів, йшов під кулі, на все життя отримав моральні травми. Дозвольте побажати Вам міцного здоров’я, активної життєвої позиції, мирного неба», – звернувся до заступника голови спілки ветеранів воїнів-афганців Сергія ЦИГАНЕНКА начальник відділу освіти Іван МАТЛАХОВ.

Пам’ять загиблих воїнів учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання.