Районна газета

ТАРАС ШЕВЧЕНКО В ХУДОЖНЬОМУ СЛОВІ

Реалізуючи завдання Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 14 січня 2014 року на базі  Краснопільської центральної районної бібліотеки для дітей для школярів було проведено годину поезії: «Тарас Шевченко в художньому слові».

«Наше головне завдання перед Тарасом Шевченком — нести крізь віки його спадщину, зберігаючи для нащадків полум’я Шевченкових слів, докласти максимум зусиль для належного відзначення його 200-літнього ювілею», - наголосив заступник голови Краснопільської районної державної адміністрації Віктор ПОБІДИНСЬКИЙ.

«Тарас  Шевченко — центральна постать українського літературного процесу XIX століття. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу.

Творчість Тараса Григоровича, та вірші Шевченка влилися в нашу променисту повсякденну дійсність, як могутня ріка вливається в океан. Зараз, як ніколи, розкривається величезна цінність тих високих вимог до людини, які проголосив Шевченко. «Алмазом добрим, дорогим сіяють очі молодії» мільйонів Шевченкових нащадків — славних своїми ділами .

Вірші Шевченка та його творчість є живою та діючою силою» - зазначила під час проведення заходу заступник директора Краснопільської центральної районної бібліотечної системи Тетяна МІРОШНИЧЕНКО.

Діти з цікавістю та великим задоволенням слухали розповідь бібліотекарів про нелегке та коротке життя поета, про поетичні збірки митця…а також мали можливість прослухати легенду про Т. Г. Шевченка «Тарасові верби» та  українські пісні покладені на його слова.

Тарас Шевченко підніс українську культуру на найвищий рівень і забезпечив її міжнародне визнання. Поет передбачив, що:

Встане Україна

І розвіє тьму.

Світ правди засвітить…

І ми з гордістю можемо сказати, що він – один із велетнів світової культури, ми пишаємось ним, та залюбки вивчаємо його творчу спадщину.