Районна газета

КОЖНА ЛЮДИНА ПОВИННА ЗНАТИ ІСТОРІЮ СВОГО РІДНОГО КРАЮ

29 листопада 2013 року за соціальними ініціативами Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА «Діти – майбутнє України» в читальному залі Краснопільського районного Палацу культури для учнів Краснопільської гімназії проведено годину краєзнавства на тему: «Відкрий для себе рідний край», цього дня також відбулось знайомство школярів з виставкою  літератури на тему: «Таланти рідної землі».

«Загальновідома істина: без знання минулого  - немає майбуття. Давні мудреці говорили: «Оглядаючись у минуле – зніми капелюха, заглядаючи в майбутнє – засукай рукава». Виховувати в молоді бажання вивчати історію, знати минувшину свого краю, досліджувати, знаходити, відкривати – цікава і корисна робота, про яку можна багато розповісти і показати», - наголосив заступник голови Краснопільської районної державної адміністрації Віктор ПОБІДИНСЬКИЙ.

Свій досвід роботи з формування національної свідомості засобами краєзнавства презентувала Краснопільська районна централізована бібліотечна система, провівши годину краєзнавства  «Відкрий для себе рідний край». Традиційно захід розпочався з  розповіді про виникнення назви селища, назв вулиць та кутків, про історію  Краснопільського району.

«Неможливо переоцінити значимість краєзнавства сьогодні  – адже це шлях до самопізнання, осмислення свого родоводу, своєї приналежності до славетних земляків. З якою цікавістю і подивом діти впізнають на стареньких фото своїх рідних чи знайомих їм людей, записують розповіді бабусі про народні свята, тодішні назви  кутків, вулиць чи про те, як колись відпочивала молодь, які свята шанували, як працювали, як пережили війну чи відбудовували зруйноване селище. Дбали про благоустрій і розвиток рідного краю. Адже людська пам'ять безмежна, і вдячні нащадки повинні знати  своє минуле, щоб гідно планувати майбутнє, не втратити коренів свого роду, гідно продовжити традиції українського народу»,- зазначила бібліотекар відділу обслуговування центральної районної бібліотечної системи Наталія ДАЙНЕКА.

На виставці «Таланти рідної землі» представлені вироби нашої талановитої землячки Ксенії САВЧЕНКО, із солоного тіста, ляльки-мотанки, аплікація з тканини, м’яка іграшка. Привертають увагу яскравістю та барвистістю твори виготовлені різними техніками вишивки.

У ході проведених заходів центральній районній бібліотечній системі вдалося розширити знання учнів про рідний край – Краснопільщину.