Районна газета

З НАГОДИ 80-РІЧНИЦІ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ, КРАСНОПІЛЬЩИНА ПРОВЕЛА МАСУ ЗАХОДІВ ПРИСВЯЧЕНИХ ТРАГЕДІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

З нагоди 80-річниці Голодомору в Україні на базі Краснопільського районного Палацу культури та Краснопільської центральної районної дитячої бібліотеки було проведено ряд заходів для учнів СПТУ-43 та школи, з метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

«В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення українського народу шляхом штучних голодоморів і репресій. За неповними підрахунками фахівців, голодомор 1932-1933 років став фатальним для кожного п’ятого сільського мешканця України, більш ніж третина загиблих – діти. Голод травмував націю, залишивши на її тілі глибокі соціальні, психологічні та демографічні шрами. Це планетарна трагедія, якої ще не знала історія» -  зазначив голова Краснопільської районної державної адміністрації Микола ГУБА.

У п’ятницю, 23 листопада 2013 року, для учнів було показано фільм, присвячений трагічним 1932-1933 рокам, на тему: «Великий злам».    Перегляд документального  фільму, дав змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. Кінофільм про трагічну історичну подію, який розповів історію жорстокого винищення людського життя, сховану від світу вже понад сім десятиліть.

В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку.

Центральна районна дитяча бібліотека не залишилася осторонь тематичних заходів, заступник директора районної бібліотечної системи організувала розгорнуті книжкові ілюстровані виставки: «Історія звинувачує».

«Ядро виставки відведено подіям 1932-1933 років. Розгортання режимом війни проти селян, яка набула форм нелюдського терору голодом, запровадження режиму «чорних дощок», заборона поширення інформації про голод, запровадження паспортної системи разом із забороною на виїзд за межі України, офіційна відмова приймати допомогу голодуючим в Україні від Міжнародного Червоного хреста і інших благодійних організацій — все це ознаки геноциду та прямі докази навмисності Голодомору-геноциду. Важливим доказом такої навмисності Голодомору є свідчення очевидців. Вони складають окрему змістовну частину» - зазначила заступник директора районної централізованої бібліотечної системи Тетяна МІРОШНИЧЕНКО.

На виставці подано копії документів вищих партійних та державних органів влади. Вони свідчать про свідомі дії режиму, спрямовані на організацію голодомору, та його повну обізнаність із ситуацією на місцях.       Фінал виставки тісно прив’язаний до визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу.

Також на базі Центральної районної дитячої бібліотеки було проведено годину пам’яті на тему:  «Народ пам’ятає, народ не прощає…» Ця година пам’яті запам’ятається усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі однолітків, вчителів, гостей. Було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як  відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.

«Наше завдання - зберегти пам’ять про все, що відбулося на українській землі - і героїчне, і трагічне. Спільна пам’ять та спільна історія має об’єднувати нас, робити сильнішими. Це фундамент нашого майбутнього», - підкреслив  на завершення голова Краснопільської районної державної адміністрації Микола ГУБА.