Районна газета

ВІДБУВСЯ КОНКУРС ЧИТЦІВ ПОЕЗІЇ П.А. ГРАБОВСЬКОГО

Павло Арсенович Грабовський - талановитий поет, публіцист і літературний критик - постать в українській літературі  унікальна. І не тільки тому, що його  поезії притаманні пошуки шляхів визволення трудящих  від гноблення, самовіддане служіння світлим ідеалам свободи, добра, правди, а й тому, що своїм поетичним словом він слугував народу, пристрасно пропагував необхіднісгь поширення освіти, піднесення національної  самосвідомості і людської гідності.

Народився майбутній поет, класик української літератури у селі Пушкарне Охтирського повіту на Харківщині (нині с. Грабовське Краснопільського району), в сім`ї паламаря 11 вересня 1864 року. 

Кожного року у вересневі дні відбувається велике літературно – мистецьке свято, в рамках  якого проходить щорічний районний конкурс читців. Так, 9 вересня у малому залі Районного Палацу Культури пройшов конкурс читців поезії Грабовського присвячений 152 річниці від дня народження цього великого митця. Відкрила конкурс начальник відділу культури і туризму Краснопільської РДА  Назаренко А. М.

У ньому прийняли участь 29 дітей з усього  району: Миропілля, Хмелівки, Тур`ї, Осоївки, Славгорода, В – Бобрика, Покровки, Чернеччини і Мезенівки. Конкурсна програма учасників включала два твори,  перший – твір  П. А.  Грабовського, другий – твір сучасного українського поета про рідний край.

Наймолодшим учасником був Забаренко Володимир з с. Миропілля, якому виповнилось 6 років.  Як приємно дивитись, що любов до поезії і рідної землі прищеплюється змалечку!

Конкурсну програму оцінювало журі, в складі: Цилюрик О. І. – голова літературного об`єднання ім. Грабовського при районній газеті «Перемога», Прилепа Р. М. – методист РОНО, Бесараб Т. О. – бібліотекар І категорії ЦДБ.

Всі учасники – аматори чудово продекламували твори, з глибоким почуттям та артистизмом, конкурсанти були одягнені в українське вбрання.

 

Переможці конкурсу у віковій категорії від 7 до 12 років:

І місце – Крамаренко Юлія, смт Краснопілля.

ІІ місце – Криворотенко Вікторія, смт Краснопілля;

Лазоренко Юлія, с. Осоївка.

ІІІ місце – Орєхова Богдана, с. Хмелівка;

Жерздєва Ольга, с. Славгород;

Новікова Анна, смт Краснопілля.

 

Переможці конкурсу у віковій категорії від 13 до 15 років:

І місце – Аршакян Рима, с. Осоївка.

ІІ місце – Гербут Яна, смт Краснопілля;

Максименко Дар`я, с. Покровка.

ІІІ місце – Борисенко Олена, с. В-Бобрик;

Новікова Валентина, с. Мезенівка;

Якущенко Юлія, с. Хмелівка.

 

Переможці конкурсу у віковій категорії від 16 до 21 року:

ІІ місце – Деревицька Катерина, смт Краснопілля,

Гуленко Владислав, с. Самотоївка.

 

Така активна участь у конкурсі  свідчить про те, що жителі Краснопільського району  гідно вшановують пам`ять  великого поета – земляка П. А. Грабовського.