Районна газета

ДЕНЬ КРАСНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ – СВЯТО, ЩО НАС ЄДНАЄ

Історичні хроніки свідчать, що з давніх-давен наші предки саме у цю благодатну серпневу пору, коли природа і земля віддячує за кропітку працю гарним врожаєм збіжжя, овочів, фруктів, меду тощо, щороку проводили в Краснопіллі багаті і гамірні ярмарки.

Сюди з усіх усюд, а найперше з ближніх сіл і маленьких хуторів їхали валки возів з усякою їстівною всячиною, вирощеною господарями на власній землі та у домашніх господарствах. Добре поярмаркувавши, наші славні пращури були не проти випити чарку калганівки чи медовухи, поспілкуватися, заспівати веселу пісню чи втнути іскрометного гопака. Словом, відпочити душею і тілом. Ця добра традиція живе на Краснопільщині і нині, щоправда, у новій сучасній формі – у вигляді Дня району. Минулої суботи, 20 серпня, на центральній площі Краснопілля це свято зібрало мешканців райцентру та жителів територіальних громад району, майстрів народних ремесел, самодіяльних митців. Цьогоріч свято Краснопільського району було присвячене 93 річниці його створення та 25 річниці Незалежності України.

З 9 години розпочав роботу святковий ярмарок "Скарби Краснопільського краю", на якому була представлена продукція сільськогосподарських і промислових підприємств, приватних підприємців району, обласного центру, інших міст області та країни. На кожен товар був покупець.

У цей час з Державним прапором стартував легкоатлетичний пробіг вулицями селища. Бігуни клубу любителів бігу "Явір" присвятили його Дню Краснопільського району та 25 річниці Незалежності України. На стадіоні "Колос" та у спортивній залі районного Палацу культури проводилися спортивні змагання, турніри з міні-футболу та волейболу. У читальному залі змагалися любителі шахів і шашок.

До початку урочистої частини свята присутні мали можливість оглянути виставки робіт майстрів декоративно - ужиткового мистецтва: прекрасні вишиванки нитками і бісером, вироби з дерева, паперопластики, витвори образотворчого мистецтва мешканців територіальних громад району. Захоплення викликали виставки, представлені Ряснянською, Хмелівською, Покровською, Грабовською, Мезенівською, Тур'янською, Малорибицькою, Славгородською сільськими та Угроїдською селищними радами. Різнобічно та оригінально представили свої територіальні громади Краснопільська селищна, Бранцівська та Великобобрицька сільські ради, у стилізованих садибах-куренях можна було ознайомитись із традиціями, обрядами їх місцевості, стравами тощо. Садиба Бранцівської сільської ради привертала увагу виставкою вишиванок, зокрема вишитим портретом Т.Г. Шевченка із словами його незабутнього і неповторного "Заповіта". Крім того, курені Бранцівки та Великого Бобрика зібрали цього дня широкий загал земляків – уродженців цих сіл, що мешкають нині в Краснопіллі, інших населених пунктах району.

Загальну увагу дорослих і дітей привертали образи Козака і Козачки із тюків соломи, які були зодягнені в українську національну одіж. Дітям також сподобалась подібна солом'яна свинка. Біля цих персонажів протягом всього святкового дійства влаштовувалась справжня фото сесія.

На особливу увагу заслуговує також виставка короваїв з територіальних громад району. У цих священних хлібинах було втілено ознаки традицій кожної сільської місцевості, фантазію і майстерність пекарів, що підкреслило їх неповторність і оригінальність. Відтак, неможливо було виділити чийсь коровай, всі вони були органічним доповненням один одного, яскравим символом нашого славного хліборобського і хлібодарного Краснопільського краю. Переглядаючи виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва, ми, зазвичай, отримуємо інформацію про цих талановитих людей лише з прізвища та місця проживання. На святі Краснопільського району у всіх бажаючих була можливість познайомитись з творцем виробу, взяти майстер-клас. Для цього досить було відвідати містечко майстрів.

Надихала неймовірна краса виробів художника і різбляра по дереву П.П. Чабана з Краснопілля, майстрині по виготовленню ляльок-травниць С.В. Кобушка з Тур'ї. Вона, до речі, радо дарувала виготовлені власними руками ляльки, палким прихильникам цього виду мистецтва. Р.І. Брахно в своїй творчості увібрала різні стилі і види вишивки, майстерно вишиває нитками і бісером. Повчитися у неї теж було багато бажаючих. Не зважаючи на свій юний вік, добре володіють вмінням вишивки Кристина Соляник та Дар'я Максименко з Покровки. Справжніми "асами"вишивки і виготовлення виробів з бісеру є З.П. Козир з Краснопілля та В.Д. Іващева з Великого Бобрика, вони неодноразово представляли свої вироби на виставках різного рівня.

І ось настав час урочистої частини Дня Краснопільського району. Зачином свята стала хореографічна композиція у виконанні дитячих танцювальних колективів ЦДЮТ і районного Палацу культури. На чільному місці гордість аматорського мистецтва району, учасники районного фестивалю "Пісенні джерела Краснопільщини". Симпатичні дівчата в українському вбранні вручають коровай почесному гостю свята, голові Сумської обласної державної адміністрації Миколі Клочку. Виступаючи з вітальною промовою, Микола Олексійович відзначив поступальний рух Краснопільщини у соціально-економічному розвитку, наголосивши, що наш район посідає п’яте місце серед районів області – це результат тісної співпраці районної влади, територіальних громад та соціально-відповідального бізнесу. І цю співпрацю потрібно розвивати, - зазначив керівник області. Винятково теплими і сердечними були вітання голів Краснопільської райдержадміністрації Юрія Яремчука та районної ради Віталія Савоненка.

- Сьогоднішнє наше свято День району - це свято єдиної родини, наголосили керівники району, - Ми спільно вирощуємо хліб, плекаємо ліс, заквітчуємо наші села, розбудовуємо соціальну сферу, наші патріоти-земляки відстоюють мирне небо і незалежність на передовій, на Сході України. Ми раді, що належимо до вільної, гордої і славної нації.

Очільники району виконали приємну місію, з нагоди Дня Краснопільського району вручили відзнаки районної ради та райдержадміністрації кращим виробничникам, працівникам соціальної сфери, громадським активістам краю.

Близько години увага присутніх була прикута до фестивалю вишиванок "Вишиванка мого села", його учасники презентували власні та родинні вишиванки різних стилів і років, цікаво і захоплююче розповідали про назву кожної її частини, символіку візерунків, значення кожної ниточки тощо. Мимоволі згадалася всім відома пісня про материнський рушник, про його кольори: "Червоний — то любов, а чорний — то журба". Кожен фестиваль мистецтва – це іспит на сценічну майстерність, талант вокаліста чи творчого колективу. Не виняток і районний фестиваль фольклорних колективів "Пісенні джерела Краснопільщини", який завершував святкову програму Дня Краснопільського району. Крім народних колективів у ньому взяли участь кращі солісти-вокалісти. Загалом фестиваль тривав майже півтори години на змагальній ноті, всі учасники прагнули показати свою майстерність, новизну репертуару, родзинку стилю виконання народної і сучасної пісні. І це їм вдалось в повній мірі. Свідченням цьому були щирі оплески глядачів.

В урочистій обстановці очільники району Віталій Савоненко та Юрій Яремчук нагородили переможців та призерів змагань в спортивних іграх:

міні-футбол: І місце – "Нива" с. Рясне, ІІ місце – "Мезенівка" с. Мезенівка, ІІІ місце – "Явір" смт Краснопілля.

Волейбол: І місце – команда с. Велика Рибиця, ІІ місце – команда смт Краснопілля, ІІІ місце – команда с. Миропілля.

Краснопільщина – це край богатирів, це ще раз довели учасники в силових видах спорту:

Підняття гирі: І місце – Бегменко Іван, ІІ місце – Данильченко Іван, ІІІ місце – Горбач Максим.

Жим штанги лежачи: І місце – Бортник Владислав, Горбач Максим, ІІ місце – Литвиненко Сергій, Сікомас Сергій, ІІІ місце – Савченко Віталій, Коноваленко В’ячеслав.

Армреслінг: І місце – Бортник Владислав, Бондар Віталій, ІІ місце – Савченко Віталій, Подлепенець Олександр, ІІІ місце – Полинян Артур, Коваленко Руслан

У змаганнях з шахів І місце серед чоловіків виборов Рибалка Володимир, серед жінок – Придатко Оксана.

Швидко добігло до кінця свято, але воно залишило добрий слід у пам'яті кожного присутнього, як справді свято єдиної родини.