Районна газета

КРАСНОПІЛЬЩИНА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ВІДЗНАЧЕННІ 357-Ї РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ У КОНОТОПСЬКІЙ БИТВІ

Цього року Україна відзначає 357-річчя славної спільної перемоги у Конотопській битві проти російського війська 1659 року, коли коаліція польських загонів, частини українського козацтва і кримських татар, які склали основу ударної сили, змогли дати відсіч російському вторгненню на територію сучасної України під час російсько-польської війни.

У зв'язку з річницею цієї події в селищі Шаповалівка Конотопського району Сумської області 9 липня пройшли урочисті заходи. Доторкнутися серцем до цієї славної сторінки військової історії України прибули тисячі громадян, сотні поважних делегацій з усіх-усюд нашої держави. Взяла участь у цих святкових заходах і делегація з Краснопільщини на чолі з головами райдержадміністрації Юрієм Яремчуком та районної ради Віталієм Савоненком.

Святкування розпочалися з мітингу та молебню біля пам'ятного знака «Шаблі», який розташований на в'їзді в селище. Гості з  Краснопільщини спільно з представниками місцевої адміністрації, бійцями добровольчих батальйонів, громадськими активістами, представниками науки і культури поклали квіти до пам'ятного знаку. Після мітингу розпочалася хода до центральної площі селища, де відбувся святковий концерт та народні гуляння.

Патріотична концертна програма викликала у присутніх щирі оплески, подарувала гарного настрою, посмішки і приємний відпочинок, а стилізовані курені з усіх районів Сумщини додали незабутнього колориту, серед них було і стилізоване подвір’я Краснопільського району, яке відтворювало побут та традиції наших пращурів, де лунала народна музика у виконанні хорового колективу Мезенівського сільського клубу (керівник Наталія Гавенко).

- Хочу щиро подякувати всім, хто долучився до відзначення даного свята та гідно представив Краснопільщину. Перш за все працівникам відділу культури, колективу Мезенівського сільського клубу, ДП «Краснопільський держлісгосп», ДП "Краснопільський агролісгосп", Краснопільській райспоживспілці та ТОВ "Краснопільський ММК», - зазначив Юрій Яремчук.