Районна газета

ГОДИНА ПАМ’ЯТІ «ЧИ ЗНАЄШ ТИ, СВІТЕ, ЯК СУМНО РИДАЄ ПОЛИН?»

26 квітня 2016 року виповнюються 30-ті роковини з моменту страшної для всього людства техногенної ядерної катастрофи - аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у Великому залі Краснопільського районного Палацу культури проведено годину пам’яті «Чи знаєш ти, світе, як сумно ридає полин?», який нагадав трагічні сторінки історії.

Сьогоднішній день для України це данина шани і вдячності тим, хто намагався здолати наслідки чорнобильської катастрофи. Цей день – пам’ятка і застереження нам.Весна 86-го в Україні буяла первоцвітом садів. Оспівана в веснянках нашими предками, проходила по рідній землі, квітуча й рясна. Вона б і не запам’яталась нам нічим особливим, якби не 26 квітня 1986 року. Ця страшна дата розділила долі людей на «до» і «після». Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська катастрофа. Вже тридцятий  рік слово «Чорнобиль» знає увесь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.

Під час проведення заходу до слова було запрошено голів Краснопільської райдержадміністрації Юрія Яремчука та районної ради Віталія Савоненка, селищного голову Івана Хомічова.

- Минають роки, але вічна пам’ять та шана до тих, хто брав участь у ліквідації Чорнобильського лиха та його наслідків, живе у наших серцях. Ми зібралися сьогодні, щоб згадати жахливі події і вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя або втратив здоров’я під час робіт з ліквідації наслідків аварії. Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання, - зазначив у своєму виступі Юрій Яремчук.

Юрій Анатолійович, Віталій Олексійович та Іван Петрович виконали приємну місію вручення Грамот, відзначивши 3 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які нагороджені Почесними грамотами голови Сумської обласної адміністрації, грамотами голів районної державної адміністрації та районної ради відзначено 5 ліквідаторів та 1 потерпілого від Чорнобильської катастрофи, грамотами Краснопільського селищного голови – 3 ліквідаторів.

Лунали тематичні пісні та хореографічні номери у виконанні аматорів сцени Краспнопільського районного Палацу культури.

Далі присутні у залі разом з керівниками району поклали квіти до оновленого пам’ятного знака "Землякам - ліквідаторам аварії на ЧАЕС”. Його освячення та панахиду по загиблих провів благочинний Української Православної Церкви Іван Малюк.

Сьогодні, в цей день, наша глибока вдячність і доземний уклін всім тим, хто ризикуючи своїм здоров’ям і життям брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя спалену радіацією землю. Вдячна пам'ять народу про героїв житиме вічно.