Районна газета

«І ЛИНЕ НАД ЗЕМЛЕЮ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО»

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу – Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос – українську мову.

Багато років пройшло після смерті Тараса Шевченка. Але його поезії, його картини забути неможливо. Вірші Кобзаря завжди на слуху. Вони підтримували українців під час багатьох війн, бідування, під час пошестей і голоду. Вони ставали наче добрими порадниками у скруті, бо написані з такою щирістю, що душа бринить від щастя чи від туги. Багато з них стали піснями, і тепер вже ніхто не може їх відрізнити від народних пісень.

9 Березня виповнилося 202 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.З нагоди цієї дати Краснопільська районна бібліотека для дітей провела усний журнал «Життя Кобзаря – уроки для нащадків» для учнів 9-Б кл. Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. класний керівник Корнієнко О.І., учитель української мови та літератури Борщ В.Г.

Учням була представлена цікава розповідь про життєвий шлях Шевченка від кріпака до вільної людини, про невідомі сторінки початку його творчості, аудиозаписи віршів та творів великого Кобзаря.

Діти підготували та декламували поезії Т.Г.Шевченка. Також на заході були присутні учні 5-В кл. Новікова Анна та Данилюк Максим, які майстерно зачитали поезії видатного поета  «Заповіт», «Садок вишневий коло хати».

У читальному залі була оформлена книжкова виставка-портрет «І лине над землею Шевченкове слово».