Районна газета

БІЛЬ АФГАНУ - НАВІКИ

15 лютого 2016 року виповнюється 27-річниця виведення радянських військ з Афганістану. Щорічно ми віддаємо данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок. Так, 15 лютого 2016 року у Малому залі Краснопільського районного Палацу культури пройшов урочистий захід до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Зі словами вдячності за виконання військового обов’язку до присутніх воїнів-афганців звернулись голова Краснопільської райдержадміністрації Юрій Яремчук та районної ради Віталій Савоненко.

- Афганська війна принесла багато горя, тому забувати про неї не можна. Ця війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила тіла і долі. Люди, котрі повернулися з тієї війни гідні звання героя, вони з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності. Сьогодні, такий же героїзм та мужність проявляють військовослужбовці на сході країни, захищаючи незалежність України, – зазначили у своєму виступі керівники району.

Юрій Анатолійович та Віталій Олексійович під гучні оплески присутніх вручили воїнам-афганцям відзнаки Президента України, пам’ятні медалі «25 років виведення військ з Афганістану». Цієї почесної нагороди були удостоєні 81 земляк-інтернаціоналіст.

Також слово було надано голові Краснопільської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану – воїнів інтернаціоналістів Олексію Куренінову.

В пам’яті людській афганській війні ще жити довго, її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів. Тому жодна війна не може бути забутою. На жаль, наше сьогодення затьмарене буремними подіями на сході країни, якими переймаються воїни-афганці, слугуючи прикладом мужності і відваги молодому поколінню.

Присутні, стоячи вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх загиблих.

Урочисту частину доповнила невеличка концертна програма, підготовлена аматорами Краснопільського районного Палацу культури. Звучали пісні на афганську тематику, які підкреслили важливість подвигу воїнів-інтернаціоналістів в Афганістані.

По закінченню заходу відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку воїнів-інтернаціоналістів, зроблено фото на згадку.