Районна газета

«ЧИ ЗНАЄШ ТИ, СВІТЕ, ЯК СУМНО РИДАЄ ПОЛИН?»

25 квітня    2014 року, напередодні 28-роковини Чорнобильської трагедії у великому залі Краснопільського районного Палацу культури відбувся тематичний захід: «Чи знаєш ти, світе, як сумно ридає полин?», який нагадав трагічні сторінки історії.

Лунали тематичні пісні у виконанні:  гурту «Ветерани» під керівництвом Володимира БИЧЕНКА, дитячого гурту «Посмішка» (керівник Лариса ДАВИДЕНКО), дитячого гурту «Птаха» під керівництвом Оксани ДРОЗД та солістів районного Палацу культури Оксани ДРОЗД та Лариси ДАВИДЕНКО. 

Під час проведення заходу до слова було запрошено голову Краснопільської районної державної адміністрації Анатолія МУЗИКАНТА, заступника голови Краснопільської районної державної адміністрації Віктора ПОБІДИНСЬКОГО, голову Краснопільської районної ради Миколу ПРИХОДЬКА, голову Краснопільської селищної ради Івана ХОМІЧОВА та голову районної спілки ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Михайла КРЕВАНИЧА.

«Сьогодні дійсно той день, коли в черговий раз ми прийшли, щоб своїм громадським обов’язком, християнським обов’язком вшанувати пам'ять, пам'ять про той день і страшну подію…І хотілося б сьогодні  в особі  тих ліквідаторів, які прийшли до цієї зали, гадати тих братів, сестер, які своїм обов'язком першими стали на захист ліквідації цього вогняного мови, цього полум'я, і, вже не шкодуючи свого життя, своїх сил, здоров'я,  віддали все для того, щоб собою загородити, собою знищити і не дати надалі поширюватися цієї аварії» - наголосив Анатолій МУЗИКАНТ.  

«Страшне лихо спіткало Україну і її народ у теплу квітневу ніч трагічного 1986 року. І сьогодні ми з болем і жахом пригадуємо цю скорботну мить. Ми пам’ятаємо про трагедію, яка понівечила стільки життів, впала тяжким тягарем на нашу країну, змусила все людство замислитись над проблемами, пов’язаними з науковим прогресом та суттю людини. Та сьогодні, коли минуло вже немало часу, хочеться нагадати про подвиг тих людей, які жертвою свого життя зменшили обсяг трагедії, своєю самовідданою скорботною працею приборкали жах прогресу, людських помилок і доповнили список героїзму та мужності, величі душі заради суспільства, нас з вами...» - зазначив  Віктор ПОБІДИНСЬКИЙ під час свого виступу.

«Пам’ять – найцінніше, що є в людей, чиї долі опалені вогнем війни та попелом Чорнобиля. Поки у нас є сили, ми будемо робити все, щоб вона жила в серцях наступних поколінь Нам важливо знати, що сталося 28 років тому, та які заходи проходять сьогодні, щоб та страшна трагедія не повернулася знову», -  наголосив Микола ПРИХОДЬКО.

«Пам'ять – це не тільки данина минулого. Пам'ять – це основа майбутнього. Вона не дає нам забути сторінки історії. І якою полиновою вона не була, ми все таки залишаємось жити мрією майбутнього з добротою, надією, вірою, любов’ю до рідної землі та до народу» - зазначив Іван ХОМІЧОВ.

«Люди йшли на цю війну, не розуміючи, а багато в чому і не знаючи тих наслідків, які будуть чекати їх в сьогоднішній день, і наше завдання, як керівництва міста, так і всіх присутніх - допомогти полегшити долю тих людей, які брали участь у цій без запаху і видимості війні. Звичайно ж би хотілося, щоб більше уваги приділялося нашою державою, але у держави теж є свої можливості, є свої резерви, які можна використовувати, і тут важливо те, що ви, кожен з нас, тут присутніх,  зробили для того, щоб полегшити цю життя» - зазначив під час виступу голова районної спілки ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Михайло КРЕВАНИЧ.

Цього ж дня, в фойє районного Палацу культури було організовано розгорнуту книжково-інформаційну виставку літератури  на тему: «Дзвони чорнобильські душу тривожать».