Районна газета

КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКА СПАДЩИНА ПАЛІЦИНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ

10 квітня 2014 року в читальному залі Краснопільського районного Палацу культури для учнів 10 класу Краснопільської гімназії було представлено культурно-мистецьку спадщину Паліцинської Академії.

Розпочав захід заступник голови Краснопільської районної державної адміністрації Віктор ПОБІДИНСЬКИЙ. Він ознайомив учнів і всіх хто завітав на захід з культурно-мистецькою спадщиною Паліцинської Академії та історією рідного краю, популяризацією традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть.

Цього дня на території Краснопілля було засновано відділення Сумської обласної громадської організації «Паліцинська Академія», директором якого обрано Василя КЛАДІЄНКА. Для всіх присутніх в залі, ним було представлено ректорат та членів Сумського обласного об’єднання громадської організації «Паліцинська Академія», котрі завітали на захід.

Виступив ректор Сумського районного об’єднання громадян «Паліцинська Академія» Микола ТИМОШЕНКО. Котрий доніс до учнів гімназії інформацію про життєвий та творчий шлях видатного громадського діяча.

«Олександр Паліцин – просвітитель, поет, громадський діяч. Відомий як в Україні, так і за її межами, як перший хто зробив переклад із старослов’янської на російську мову «Слова о полку Ігоревім». Олександр Паліцин один із ініціаторів створення Харківського державного університету - першого в російській Україні. Його бібліотека складала близько 10 тисяч томів, а колекція живопису та графіки, яку він збирав протягом багатьох років – понад 2 тисячі полотен італійських майстрів, німецьких гравюр, старовинних російських ікон. Під впливом відомого просвітителя, поета і архітектора навколишні поміщики починали купувати книги, картини й навіть займатися перекладами з французької мови. Прихильник французької літератури, він перекладав Руссо, Де Ліля, Сен Ламберта, створює кілька власних поезій» - зазначив під час доповіді Микола ТИМОШЕНКО.

З доповіддю «Роль Попівської академії для нашого краю» виступив перший проректор Паліцинської академії Анатолій БЛИЗНЮК. Він відзначив, що вона була справжнім вищим навчальним закладом, який вплинув на освітній процес на Слобожанщині. Попівська академія є тим духовним джерелом, яке ми тільки відкриваємо для сьогодення і своїх нащадків. Вона не лише відігравала певну роль у науковому веденні сільського господарства й розвитку архітектури, але свого часу несла також людям освіту, культуру, мистецтво як на Сумщині, так і на Харківщині. Тут – витоки освіти і культури усього нашого краю.

Підводячи підсумки можна сказати, що краєзнавча робота нашого району постійно проводиться різними державними установами, закладами освіти, культури, а також на рівні любителів, і небайдужих людей. Це сприяє розвитку патріотизму, підвищенню духовного збагачення людини і розвитку особистості.