Районна газета

МИКОЛА ГУБА ВРУЧИВ ГРАМОТИ ТА ПОДЯКИ ВОЇНАМ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТАМ

В Краснопільському районному Палаці культури відбулись урочистості та концерт з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 2014 року виповнюється 25-річниця виведення радянських військ з Афганістану. Щорічно напередодні цієї дати ми віддаємо данину пам’яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок. 14 лютого у великому залі Краснопільського районного Палацу культури пройшов урочистий захід до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Під час урочистостей до слова було запрошено голів Краснопільської районної державної адміністрації та Краснопільської районної ради, а також голову профспілки ветеранів Афганістану Краснопільського району.

«Афганська війна принесла багато горя, тому забувати про неї не можна. Люди, котрі повернулися з тієї війни гідні звання героя. Цей урочистий захід, це данина пам'яті та поваги усім воїнам, які виконали свій людський обов'язок, так як їм підказувало серце», – наголосив у своєму виступі голова Краснопільської районної державної адміністрації Микола ГУБА.

«Афганська війна тривала з 25 грудня 1978-го до 15 лютого 1989 року, тобто майже 10 років. Серед радянських військовослужбовців загинуло багато українців. Із 620 тисяч  радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч становили громадяни України. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий  із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані - наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану - також наш співвітчизник. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат покинув територію Афганістану, оскільки саме цього дня закінчилася Афганська війна», – сказав голова Краснопільської районної ради Микола ВІТУШКІН.

Також слово було надано голові профспілки ветеранів Афганістану Краснопільського району Олексію КУРЕНІНОВУ. Котрий привітав всіх ветеранів Афганістану з закінченням війни. Побажав міцного здоров’я, щастя, добра, терпіння, любові…і щоб війна на завжди лишилась лише історією і більше ніколи не повторилась!

Під час урочистостей за значний особливий внесок у розвиток ветеранського руху, та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  з нагоди 25-річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбулося відзначення грамотами Краснопільської районної державної адміністрації та Краснопільської районної ради, а також відбулося нагородження медаллю «Захисника Вітчизни» воїнів-інтернаціоналістів.

Урочистий захід продовжився святковим концертом. Звучали музичні привітання на тему Афганської війни від аматорів Краснопільського районного Палацу культури.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх загиблих.

По закінченню заходу відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку воїнів-інтернаціоналістів.