Районна газета

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РАДИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ КРАСНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

05 березня 2019 року під головуванням голови Краснопільської районної державної адміністрації Сергія Хрупи відбулося засідання Ради регіонального розвитку Краснопільського району.

Захід відбувся у Великому залі Краснопільського Палацу культури за участю першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Петрова, голови Сумської обласної ради Володимира Токара, голови районної ради Віталія Савоненка,  голів об’єднаних територіальних громад району Юрія Яремчука та Олени Ординець,  керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району,  керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність на території району та представників громадськості.

«Завдяки реформі децентралізації, ініційованій Президентом України Петром Порошенком, доходи місцевих бюджетів зросли більш ніж втричі. Зокрема, наша громада отримала значно більше повноважень та коштів, якими можемо розпоряджатися на власний розсуд - в інтересах всіх мешанців. Ми розуміємо, чим більше повноважень буде залишатися на місцях, чим більше коштів надходитиме до місцевого бюджету, тим більше ми збудуємо, відремонтуємо, підтримаємо людей», - зазначив голова Краснопільської районної державної адміністрації Сергій Хрупа.

Головними темами засідання стали питання проведення в районі ключових реформ, основною з яких є децентралізація. Керівник району підкреслив, що реформа децентралізації – це одна із найбільш успішних реформ, яка спрямована на швидке та ефективне вирішення місцевих проблем.

Також велику увагу, на засіданні Ради, приділили медичній реформі, заслухавши про хід її проведення в Краснопільському районі першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Петрова: « 30 березня 2018 року, була створена Національна служба здоров’я України — центральний орган виконавчої влади, який реалізує основний принцип медреформи «гроші йдуть за пацієнтом» — оплачує вартість реально наданих медичних послуг».

Перший етап реформи торкнувся первинної ланки. Так, в минулому році Краснопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги реорганізували з бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство, що сприяє збільшенню господарської та фінансової автономії закладу охорони здоров’я. В 2019 році пройде реорганізація вторинної ланки.

Не оминули під час засідання і питання створення привабливого інвестиційного середовища для розвитку підприємництва в районі.

Активну участь в обговоренні питань брали жителі району. В основному, це питання, які стосувалися медицини та соціально-економічного розвитку Краснопільського району.

На завершення заходу,  керівники району привітали усіх присутніх в залі жінок з наступаючим святом весни - Міжнародним жіночим днем та побажали  здоров'я, миру та злагоди.