Районна газета

НА КОЛЕГІЇ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ РОЗГЛЯНУЛИ НОВУ ПРОГРАМУ СОЦІАЛЬНОГО І ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КРАСНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2019 РІК

19 грудня, в малому залі районного Палацу культури відбулося засідання колегії Краснопільської райдержадміністрації під головуванням голови Краснопільської районної державної адміністрації СЕРГІЯ ХРУПИ Долучилися керівники територіальних органів місцевої влади, начальники управлінь, відділів, секторів та служб адміністрації, сільські голови.

Про районний бюджет Краснопільського району на 2019 рік доповів начальник фінансового управління Андрій Шаповал: "Районний бюджет Краснопільського району на 2019 рік базується на аналізі поточної соціально-економічної ситуації в районі, норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів.

Враховуючи всі законодавчі, соціальні та фінансові чинники, доходну частину по власних та закріплених доходах загального фонду районного бюджету було обраховано у сумі 14 910,8 тис. грн., без податку на доходи фізичних осіб по Тур’янськой сільській раді (1 880,9 тис. грн.). Всього доходи загального фонду 2019 бюджетного року, з врахуванням трансфертів від бюджетів усіх рівнів, складуть 161 608,7 тис. грн. Надходження спеціального фонду планується у розмірі 1 320 тис грн. – за рахунок власних надходжень  бюджетних установ.

Видатки по галузях бюджетної сфери заплановані з врахуванням підвищення розмірів державних соціальних гарантій, а саме: прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки),  змін в ціновій політиці щодо енергоносіїв та інфляційних процесів. За структурою видатків найбільш питому вагу займають видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення – 114 530,5 тис. грн.; на охорону здоров’я – 20 803,7 тис. грн.; освіту – 22 195,6 тис. грн.; державне управління – 1 800,0 тис. грн.; фізичну культура і спорт – 35,0  тис. грн.; інші галузі – 2 243,9 тис грн.

У 2019 році з районного бюджету буде фінансуватись 7 місцевих (регіональних) програм на суму 1 007,0  тис. грн."

Економію коштів, передбачених на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та на оплату енергоносіїв у сумі 18,3 тис. гривень направити на збільшення призначень на оплату праці з нарахуваннями.

Про програму економічного і соціального розвитку Краснопільського району на 2019 рік та наступні 2020-2021 роки доповіла Ірина Голуб.

У 2019 -2021 роках  для забезпечення  стабільного розвитку економіки району   будуть проводитися роботи  по  розбудові  аграрного ринку району, а саме: планується проведення реконструкції  тваринницьких приміщень ТОВ «Краснопільський ММК» (вартість проекту 4 млн. гривень), реконструкція зерноочисних та зерносушильних комплексів ФГ «Колос» (вартість проекту 2 млн. гривень).                                                      

На оновлення машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств району планується  залучити   422 млн. гривень внутрішніх інвестицій (121 млн. гривень у 2019 році, по 150,5 млн. гривень у 2020 та 2021 роках. 

Виконання вище вказаних заходів  дозволить збільшити обсяги виробництва  валової продукції сільського господарства з 539,8 млн. гривень  до 542,8 млн. гривень  у 2018 році, 543,5 млн. гривень у 2020 році, 549,2 млн. гривень у 2021 році.

Для  забезпечення у 2019 році підвищення якості  надання житлово-комунальних послуг населенню  будуть проведені будівництво 1 км водопровідних мереж в с. Мезенівка, реконструкція   водопровідних мереж в с. Рясне,с. Славгород.    

З метою покращення благоустрою населених пунктів району в 2019 році планується  реконструкція  мереж вуличного освітлення  в селах  Мезенівка та Новоолександрівка  протяжністю, проведення поточного ремонту комунальних доріг в селах Рясне, Покровка, Мезенівка, Славгород.

Буде продовжена робота з підвищення ефективності енергозбереження. У 2019 році планується реалізація проектів з утеплення фасадів покрівлі, заміни вікон та дверей у  закладах бюджетної сфери ( два проекти по Краснопільській ЦРЛ та два проекти по Славгородській ЗОШ). У Ряснянському НВК  планується встановлення котла на альтернативному виді палива (пілетах).

   З     метою забезпечення реалізації державної політики в сфері охорони здоров’я основними напрямками розвитку галузі району  у 2019 році та наступних 2020-2021 роках визначено:забезпечення населення доступною та якісною медичною допомогою, покращення матеріально-технічної бази лікувальних  закладів району, удосконалення кадрового потенціалу шляхом збільшення замовлення студентів у вищих медичних закладах та інше.

 На завершення колегії  керівник апарату райдержадміністрації Олена Завгородня поінформувала присутніх про дату засідання та порядок денний проведення наступної  колегії, а голова райдержадміністрації привітав присутніх зі святом Св.Миколая та побажав успішного робочого тижня.